Daira Bertāna pārstāvētā «Dariššafaka Doguš» Eirolīgas mačā izcīna svarīgu uzvaru

Pie svarīgas uzvaras ULEB Eirolīgas mačā ceturtdien tika latviešu basketbolista Daira Bertāna pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas "Dariššafaka Doguš", kas viesos ar 99:97 (14:22, 15:18, 26:18, 29:26, 15:13) pagarinājumā pārspēja pašlaik savainotā Jāņa Strēlnieka pārstāvēto Vācijas čempioni Bambergas "Brose".

Līdz regulārās sezonas beigām Stambulas klubam atlikusi vēl viena spēle un tas turpina cīņu par dalību izslēgšanas turnīrā.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadītajās 10 minūtēs un 31 sekundē pie punktiem netika. Visi trīs latvieša divpunktnieki nebija precīzi, taču viņa rēķinā viena atlēkusī bumba, viena piezīme, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un -2 efektivitātes punkti.

Tikmēr Strēlnieks joprojām turpina atlabt no pleca savainojuma un šim mačam nebija pieteikts.

Lai arī mača pirmās minūtes iesākās līdzvērtīgā cīņa, pirmās ceturtdaļās beigās "Brose" ieguva astoņu punktu pārsvaru (22:14), kas turklāt otrā ceturkšņa sākumā pieauga jau līdz 14 punktiem (33:19).

"Dariššafaka Doguš" komanda pretiniekus gan nekur tālāk vairs nepalaida, lai gan otrā puslaika ievadā "Brose" vēl turējās drošā 14 punktu attālumā. Pamazām gan Stambulas vienība savu atpalicību samazināja un ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē pēc Vila Klaibērna precīzā divpunktu metiena pēc ilgāka pārtraukuma izvirzījās vadībā (62:60).

Pamatlaika izskaņa tika aizvadīta ļoti līdzvērtīgā cīņā, turklāt noslēdzošajās minūtēs Bambergas vienībai izdevās iegūt piecu punktu pārsvaru - 84:79. Tomēr 24 sekundes pirms pamatlaika beigām Lūks Harangodijs ar precīzu trīspunktnieku panāca neizšķirtu. Turpinājumā punkti vairs netika gūti, tāpēc uzvarētājs bija jānoskaidro pagarinājumā.

Papildus piecās minūtēs laukumā turpinājās sīva cīņa, vadībā esot te vienai, te otrai komandai, taču noslēgumā ļoti svarīgu virsroku izdevās gūt Stambulas vienībai.

"Dariššafaka Doguš" rindās rezultatīvākais ar 30 punktiem bija Bredlijs Vanameikers, kurš iepriekš spēlēja tieši Vācijas klubā, kamēr Klaibērns pievienoja 26 punktus. Savukārt "Brose" labā 15 punktus iemeta Fabjēns Kosērs.

Citā ceturtdienas mačā pie uzvaras ar Latvijas basketbolistu Rodionu Kurucu pieteikumā ticis Spānijas grands Barselonas "Lassa", kas savā laukumā ar 76:71 (23:13, 17:19, 18:22, 18:17) pieveica Ainara Bagatska trenēto Izraēlas vienību Telavivas "Maccabi FOX".

Kurucs šim mačam bija pieteikts, taču kā vienīgais no "Lassa" komandas rīcībā esošajiem basketbolistiem laukumā nedevās.

Barselonas kluba sastāvā 15 punktus iemeta Ante Tomičs, kamēr "Maccabi FOX" rindās ar 18 punktiem izcēlās Gals Mekels.

Tikmēr citviet jau trešo zaudējumu pēdējās četrās ULEB Eirolīgas spēlēs piedzīvojusi Grieķijas komanda Pireju "Olympiakos", kas viesos ar 69:77 (15:22, 21:21, 14:15, 19:19) atzina Turcijas kluba Stambulas "Anadolu Efes" pārākumu, kam savukārt šis bija jau ceturtais panākums pēc kārtas.

Uzvarētāju sastāvā 18 punktus iemeta Tomā Ertels, kamēr "Olympiacos" no zaudējuma neglāba Georga Printeža 16 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Ar 21 uzvaru 28 spēlēs ULEB Eirolīgas kopvērtējuma līderes ir Madrides "Real" no Spānijas un Krievijas komanda Maskavas CSKA. Tālāk ar 19 panākumiem 29 mačos seko "Olympiacos", kamēr Spānijas vienība Vitorijas "Baskonia", kas turnīram pieteikusi Latvijas basketbolistu Artūru Kurucu, ar 16 panākumiem 28 spēlēs ir septītā.

Devītajā vietā ar 15 uzvarām 29 spēlēs ir "Dariššafaka Doguš", bet astotajā pozīcijā esošajai Serbijas komandai Belgradas "Crvena Zvezda" ir tikpat panākumu 28 mačos.

Zīmīgi, ka šīs abas komandas savā starpā aizvadīs maču pēdējā kārtā, kad arī noskaidrosies, kurai izdosies iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Desmitajā pozīcijā ar 13 panākumiem 28 spēlēs ir Lietuvas komanda Kauņas "Žalgiris", kamēr uzreiz aiz tās ar 12 uzvarām 29 mačos ir "Lassa". Tikmēr "Brose" un "Maccabi FOX" iekrājušas pa desmit uzvarām 29 mačos, kas kopvērtējumā dod attiecīgi 13. un 14.vietu.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.