Daira Bertāna «Dariššafaka Doguš» sarūpē CSKA basketbolistiem sezonā pirmo zaudējumu

Latvijas izlases basketbolista Daira Bertāna pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas "Dariššafaka Doguš", ko trenē Deivids Blats ar asistentiem Ainaru Bagatski un Oskaru Ernšteinu, trešdien ULEB Eirolīgas spēlē ar rezultātu 91:83 pārspēja pērnās sezonas čempioni Maskavas CSKA, sarūpējot Krievijas klubam pirmo zaudējumu sezonā.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 23 minūtes un četras sekundes, kuru laikā guva trīs punktus, iemetot trīs no četriem soda metieniem, bet aizmetot garām visus trīs divpunktu metienus un abus tālmetienus. Tāpat latvietis šajā mačā savāca divas bumbas zem groziem, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un izprovocēja divas piezīmes, nopelnot trīs efektivitātes koeficienta punktus.

Rezultatīvākais latvieša pārstāvētajā komandā bija Džeimss Andersons, kurš guva 20 punktus, bet 18 punktu Bredlija Vanameikera kontā. Tikmēr CSKA komandā pa 17 punktiem sameta Korijs Higinss un Nando de Kolo, kuram arī astoņas kļūdas.

Maču "Dariššafaka Doguš" iesāka ar iespaidīgu izrāvienu 13:0, bet pirmajā ceturksnī mājinieku pārsvars sasniedza 18 punktus (27:9). Šādu drošu pārsvaru laukuma saimnieki saglabāja arī otrajā ceturksnī, pirmo puslaiku uzvarot ar 49:37.

Trešajā ceturtdaļā CSKA vairākas reizes palīda zem desmit punktu deficīta, tomēr Stambulas basketbolisti noturēja vadību, bet rezultāta tablo pirms ceturtās ceturtdaļas vēstīja 73:57 mājinieku labā. Noslēdzošajā ceturksnī maskavieši sāka pakaļdzīšanos, un pusotru minūti pirms finālsvilpes komandas šķīra vairs tikai viens punkts - 84:83 CSKA labā. Tiesa, vēl tuvāk Krievijas komanda nespēja pietuvoties, tādējādi "Dariššafaka Doguš" svinēja uzvaru ar rezultātu 91:83.

CSKA sezonas sākumā bija tikusi pie 11 uzvarām pēc kārtas, seši panākumi tika izcīnīti ULEB Eirolīgā, bet pieci VTB Vienotajā līgā.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks otrdien guva 12 punktus, taču viņa pārstāvētā Vācijas čempionvienība Bambergas "Brose" grūtā spēlē piedzīvoja jau kārtējo dramatisko zaudējumu ULEB Eirolīgā. "Brose" savā laukumā ar 78:79 atzina Serbijas kluba Belgradas "Crvena Zvezda" pārākumu.

Bertāna pārstāvētais klubs ar piecām uzvarām septiņās spēlēs ieņem otro vietu, bet "Brose" ar divām uzvarām atrodama 13.pozīcijā starp 16 vienībām.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.

Aizvadītajā sezonā par ULEB Eirolīgas čempioni kļuva Maskavas CSKA komanda, kas finālā uzvarēja Stambulas "Fenerbahce" basketbolistus.