Daira Bertāna «Dariššafaka Doguš» pēc pakaļdzīšanās tomēr zaudē Eirolīgas ceturtdaļfināla spēlē

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns un Stambulas "Dariššafaka Doguš" komanda no Turcijas trešdien veica iespaidīgu pakaļdzīšanos ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla trešajā spēlē pret Spānijas grandu Madrides "Real", tomēr savās mājās cieta neveiksmi, nonākot zaudējuma attālumā no fiasko visā sērijā. "Dariššafaka Doguš" savās mājās zaudēja ar 81:88, sērijā līdz trīs uzvarām nonākot iedzinējos ar 1-2.

Bertāns spēlēja desmit minūtes un 32 sekundes, gūstot trīs punktus. Viņš realizēja vienu no diviem tālmetieniem, taču aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu un vienīgo "sodiņu". Tāpat latvietis bloķēja vienu metienu, pats reizi tika nobloķēts, nopelnīja divas piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus, kas viņam deva vienu efektivitātes punktus.

"Dariššafaka Doguš" rindās Ante Žižičs guva 20 punktus, kamēr Skotijs Vilbekins un Bredlijs Vanameikers pievienoja attiecīgi 18 un 17 punktus. Savukārt "Real" labā 21 punktu sameta Džeisijs Kerols, bet Gustavo Ajons izcēlās ar 18 punktiem.

Spēles sākumā krietni labāka bija "Real", kas pēc pirmā puslaika bija vadībā ar 46:33. Arī pēc atpūtas mājinieki nespēja samazināt starpību un vēl spēles 29.minūtē Stambulas klubs zaudēja ar 16 punktiem (54:70). Tomēr pēdējā ceturtdaļā viņiem izdevās veiksmīga pakaļdzīšanā un četras ar pusi minūtes pirms beigām mājiniekiem bija vairs trīs punktu deficīts (74:77). Tomēr cīņas beigas labāk aizvadīja Madrides klubs, svinot panākumu un nonākot uzvaras attālumā no iekļūšanas finālturnīrā.

Sērijas ceturtā spēle piektdien atkal notiks Stambulā, bet ja būs nepieciešama piektā cīņa, tā 2.maijā tiks aizvadīta Spānijas galvaspilsētā.

LETA jau ziņoja, ka sērijas pirmajā cīņā "Real" mājās uzvarēja ar 83:75, bet otrajā mačā "Dariššafaka Doguš" pretinieku laukumā revanšējās ar 84:80.

Pērn Daira brālis Dāvis Bertāns, pārstāvot Spānijas vienību Vitorijas "Laboral Kutxa", kļuva par pirmo latviešu spēlētāju, kurš iekļuvis Eirolīgas finālsacensībās kopš tās no gadsimta sākuma organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB). Tāpat viņš pērn bija vien otrais latvietis izslēgšanas sacensībās, sekojot Jānim Blūmam, kurš 2012.gadā ar Spānijas komandu Bilbao "Gescrap Bizkaia" un 2015.gadā ar Atēnu "Panathinaikos" no Grieķijas zaudēja ceturtdaļfinālā.

Šosezon Dāvis Bertāns jau spēlē Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienībā Sanantonio "Spurs".

Tikmēr vēl vienā ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla duelī cita Turcijas komanda Stambulas "Anadolu Efes" savā laukumā ar 64:60 uzvarēja Pireju "Olympiacos" no Grieķijas, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-1.

Stambulas vienības rindās 16 punktus šajā mačā iemeta Braients Danstons, kamēr pretinieku rindās ar 15 punktiem izcēlās Vasilis Spanulis.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien vietu finālturnīrā nodrošināja pērnā gada turnīra finālistes Maskavas CSKA no Krievijas un Stambulas "Fenerbahce" no Turcijas. Pērnā gada čempione CSKA ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 pieveica Spānijas vienību Vitorijas "Baskonia", bet "Fenerbahce" ar tādu pat rezultātu uzveica Grieķijas vienību Atēnu "Panathinaikos Superfoods".

Komandas, kas uzvarēs sērijās līdz trim uzvarām, iekļūs finālturnīrā, ko vienības no 19. līdz 21.maijam izspēlēs Stambulā arēnā, kas pāris mēnešus vēlāk rudenī uzņems Eiropas čempionāta finālturnīru.