Čempioni «VEF Rīga» sezonu sāk ar zaudējumu «Valmiera/ORDO» basketbolistiem

Pašreizējie čempioni "VEF Rīga" trešdien Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā, ar 75:79 zaudēja "Valmiera/ORDO" abiem klubiem pirmajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) sezonā, liecina organizatoru informācija.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 17 punktiem bija Jānis Kaufmanis, bet 12 punktus nodrošināja Aigars Šķēle. "VEF Rīgai" ar 24 punktu guvumu un deviņām izcīnītām atlēkušajām bumbām izcēlās Mareks Mejeris, turpretim 18 punktus iekrāja Jānis Bērziņš.

Astoņas minūtes pirms spēles beigām valmieriešu pārsvars sasniedza 19 punktus (69:50), taču "VEF Rīga" spēlētāji turpinājumā saimniekoja pie groziem un deficītu arvien samazināja. Pēdējo minūti laukuma saimnieki sāka vairs tikai ar divu punktu iztrūkumu (75:77), ko likvidēt tomēr nespēja.

"VEF Rīga" veiksmīgāk sāka spēli un pirmajā ceturtdaļā bija priekšā ar deviņiem punktiem, taču puslaika otro pusi aizvadīja neveiksmīgi. Valmieras komanda efektīvi tika galā ar pretinieku aizsardzību un trešajā ceturtdaļā arvien nostiprinājās vadībā.

Karloss Frade "VEF Rīgas" galvenā trenera amatā debitēja ar zaudējumu, turpretim viņa kolēģis Ainars Zvirgzdiņš atgriešanos Valmieras komandas vadībā atzīmēja ar uzvaru.

Jau vēstīts, ka vicečempioni BK "Ventspils" sezonu otrdien sāka ar pārliecinošu uzvaru mājās 85:65 pār "Barons/LDz", bet pērnās sezonas bronzas medaļnieki BK "Jēkabpils" viesos zaudēja "Liepāja/Triobet" basketbolistiem (73:92).

Regulārajā sezonā startē 11 klubi, no kuriem seši labākie iekļūs izslēgšanas turnīrā. LBL augstākās līgas debitanti BK "Ogre" pirmo spēli aizvadīs ceturtdien mājās pret Latvijas Universitāti. Savukārt apvienotā Latvijas-Igaunijas komanda "Valka/Valga" sezonu sāks sestdien savā laukumā pret "Jūrmala/Fēnikss".