Čempioni «Valmiera/ORDO» basketbolisti iekļūst LBL pusfinālā

Pērnās sezonas čempioni "Valmiera/ORDO" pirmdien izšķirošajā Latvijas basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas spēlē ar 102:75 pārliecinoši pieveica "Liepāja/Triobet" un iekļuva nākamajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz trim uzvarām valmierieši bija pārāki ar 3:2 un nodrošināja dalību pusfinālā, kur tiksies ar "VEF Rīga".

Sērijas pēdējā mačā uzvarētājiem rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Damjērs Pitss, 19 punktus nodrošināja Mārtiņš Laksa, bet Jānis Kaufmanis iekrāja 16 punktus. Viesiem ar 16 punktu guvumu līderis bija Artūrs Ausējs.

Izšķirošo pārsvaru "Valmiera/ORDO" ieguva trešajā ceturtdaļā, ko pabeidza ar 26 punktu pārsvaru (74:48).

Pēc varena sākuma un 30 gūtiem punktiem pirmajā ceturtdaļā "Valmiera/ORDO" panāca 30:18 un puslaika turpinājumā nodrošināja arī 18 punktu vadību (42:24). Liepājnieki uz brīdi spēja pretiniekus piebremzēt, tomēr situācijas noteicēji arvien bija mājinieki, kam pēdējā ceturdaļā bez sarežģījumiem izdevās nosargāt uzvaru.

Otrā ceturtdaļfinālā BK "Jēkabpils" cīnās neizšķirti 2:2 pret "Barons kvartāls" vienību un izšķiroša abām komandām būs piektā spēlē otrdien Jēkabpilī.

Divām spēcīgākajām komandām - regulārās sezonas uzvarētājai BK "Ventspils" un "VEF Rīgai" - uzreiz ir garantēta dalība pusfinālā, kas arī ritēs līdz trim uzvarām. Ventspilnieku pretinieki noskaidrosies BK "Jēkabpils" un "Barons kvartāls" duelī.

Latvijas čempioni kļūs zināmi līdz maija beigām.