Butauts sola represijas «VEF Rīga» cīņasspara atdzīvināšanai

"VEF Rīga" galvenais treneris Ramūns Butauts trešdien bija sašutis par komandas sniegumu Eiropas kausa izcīņas spēlē pret Kazaņas "Unics", kurā Latvijas čempioni cieta trešo zaudējumu pēc kārtas. Lai daļā spēlētāju atmodinātu cīņassparu, treneris solīja ķerties pie metodēm, kas ir efektīvākas par runāšanu.

"Par šādu spēli nav daudz ko teikt, ir tikai jāatvainojas," sašutis bija Butauts, kurš arī pauda izbrīnu par to, ka komandas spēle sabruka pusotrā minūtē. Pirmajā puslaikā spēle puslīdz turējās rāmjos, bet pēc tam viss sabruka, pēc spēles žurnālistiem atzina "VEF Rīga" galvenais treneris.

"Ja snieguma uzlabošanā nelīdz sarunas, tad ar dažām personām būs jārīkojas citādāk," solīja treneris, kurš gan atturējās paust kāda būs šī rīcība. Viņš uzsvēra, ka runa ir nevis par rezultātu, bet par dažu spēlētāju attieksmi. Treneris atturējās precizēt ar cik spēlētājiem viņš nav apmierināts, jo ētisku apsvērumu dēļ nevēlas netīro veļu mazgāt publiski.

Butauts sacīja, ka arī pagājušajā sezonā "VEF Rīga" spēlēja pret finansiāli daudz spēcīgākām komandām, taču spēja parādīt raksturu.

Treneri cer, ka ar komandas kapteiņa Kristapa Janičenoka palīdzību viņam izdosies mainīt šībrīža situāciju komandā. Kā paraugu Butauts nosauca Artūru Strēlnieku, piebilstot, ka šādu spēlētāju komandā pietrūkst. Treneris arī atklāja, ka komandas vadība vēl lems par amerikāņu spēlētāju Deriku Niksu, kuram beidzas pārbaudes laiks.

Arī "VEF Rīga" kapteinim Janičenokam nebija daudz ko teikt pēc šādas spēles. Viņš atzina, ka, protams, pretinieki bija stiprāki, taču tāpēc nevar nolaist rokas un padoties.

Viesu vienības galvenais treneris Andrea Trinkjeri bija apmierināts ar spēli, jo komanda šobrīd ir uz viļņa, taču uzsvēra, ka tai arī jātiecas kļūt labākai. Trinkjeri uzskata, ka pirmajā certurtdaļā "Unics" pārāk maigi nospēlēja aizsardzībā, nedarbojās pietiekami agresīvi, taču nākamās trīs ceturtdaļas komanda aizvadīja labi, noturēja pretiniekus aizsardzībā un neļāva viņiem gūt daudz punktus, kas ļaus "Unics" spēlētājiem labā noskaņojumā atgriezties Kazaņā.

"Unics" basketbolists Lūks Harangodijs bija gandarīts par komandas saspēli, taču uzsvēra, ka galvenais bija veiksmīgā spēle aizsardzībā, kas ļāva uzvarēt.

Jau ziņots, ka "VEF Rīga" cieta zaudējumu ar 68:86, kas turnīrā Latvijas čempionvienībai bija otrā neveiksme četrās spēlēs.