Bruklinas «Nets» antisemītisku izteikumu dēļ liegs NBA basketbolistam Ērvingam dalību spēlēs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Bruklinas "Nets" ceturtdien noteica aizliegumu Kairijam Ērvingam piedalīties vismaz piecās spēlēs un saņemt par tām algu, sodot aizsargu par sociālajos medijos paustu atbalstu antisemītiska satura filmai, vēstīja izdevums "USA Today".

Ērvings ceturtdien tikās ar žurnālistiem un uzņēmās atbildību par savu rīcību, bet atteicās tieši atvainoties, atturoties arī paziņot, ka viņam nav antisemītisku uzskatu. Visbeidzot vēlāk ceturtdien vakarā Ērvings sociālajos medijos atvainojās visiem, kurus viņa rīcība aizskārusi, un atzina, ka filmā bija vairāki antisemītiski vēstījumi, kā arī tās saturs bija nepatiess un valoda – aizvainojoša.

"Nets" vadība pēc Ērvinga tikšanās ar žurnālistiem paziņojumā medijiem norādīja, ka basketbolista atturēšanās paust antisemītisma nosodījumu ir pretrunā NBA kluba vērtībām un kaitē organizācijai. "Nets" nevēlas, lai kluba vārds pašlaik tiktu saistīts ar Ērvingu, tādēļ liegs basketbolistam piedalīties vismaz piecās spēlēs. 

Nepatikšanas Ērvingam sākās pagājušajā nedēļā, kad viņš sociālajos medijos veicināja antisemītiska satura filmas atpazīstamību. "Nets" trešdien pavēstīja, ka ziedos miljonu dolāru organizācijām, kas cīnās par naida un netolerances izskaušanu. Pusmiljonu dolāru tādam pašam mērķim solīja ziedot arī Ērvings.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti