Blūmam deviņi punkti uzvarā, Kuksikam 11 punkti zaudējumā basketbola Eirolīgā

Latvijas basketbola izlases kapteinis Jānis Blūms piektdien guva deviņus punktus palīdzot Atēnu "Panathinaikos" gūt svarīgu uzvaru, bet Rihards Kuksiks sameta 11 punktus Krievijas kluba "Ņižņij Novgorod" zaudējumā basketbola Eirolīgā, informē organizatori.

"Panathinaikos" viesos ar 86:84 uzvarēja Turcijas klubu "Galatasaray", tiekot pie septītās uzvaras 12 mačos un pakāpjoties uz trešo vietu E grupā. Blūms spēlēja 21 minūti un 30 sekundes, iemeta trīs no sešiem trīspunktu metieniem, aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārķēra divas bumbas un pieļāva vienu kļūdu.

Uzvarētājiem Džeims Žists un Estebans Batista guva pa 14 punktiem, bet "Galatasaray" rindās ar 24 punktiem izcēlās Patriks Jangs.

"Panathinaikos" atlikušajās divās spēlēs pietiks ar vienu uzvaru, lai nodrošinātu vietu izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā.

Ainara Bagatska trenētā "Ņižņij Novgorod" savās mājās ar 82:86 zaudēja Maskavas CSKA, šķiroties no izredzēm tikt izslēgšanas spēlēs. Kuksiks spēlēja 26 minūtes un 54 sekundes, iemeta divus no pieciem divpunktu un divus no pieciem trīspunktu metieniem, kā arī vienīgo soda metienu. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un pārķēra vienu bumbu.

Mājinieku komandā Teilors Ročestijs guva 21 punktu, bet Terenss Kinsijs sameta 17 punktus. Uzvarētājiem Sonijs Vīmss guva 21, bet Saša Kauns 16 punktus.

Nākamo spēli "Ņižņij Novgorod" aizvadīs pirmdien, kad VTB Vienotajā līgā uzņems "VEF Rīga" basketbolistus.

Eirolīgas ceturtdaļfinālā vietas jau nodrošinājušas piecas komandas - Maskavas CSKA, "Fenerbahce Ulker", "Olympicos", Madrides "Real" un "Barcelona", bet vēl trīs komandas kļūs zināmas pēdējās divās kārtās.

Jau ziņots, ka ceturtdien 22 gadus vecais Dāvis Bertāns guva smagu ceļgala savainojumu, kas viņam liegs spēlēt aptuveni pusgadu. Viņš jau pašā spēles sākumā pēc trim nospēlētām minūtēm neveiksmīgā caurgājienā uz grozu sarāva labā ceļgala saites. Bertāna pārstāvētā Vitorijas "Laboral Kutxa" izbraukumā zaudēja Itālijas klubam Milānas "EA7 Emporio Armani" ar 85:99.

Pirms diviem gadiem Bertāns vienreiz jau pārrāva labā ceļgala krusteniskās saites, pārstāvot Serbijas klubu Belgradas "Partizan". Savainojums viņam liedza spēlēt deviņus mēnešus. Pērn jūlijā Bertāns noslēdza trīs gadu līgumu ar "Laboral Kutxa" komandu.