BK «Ventspils» uzveic «VEF Rīga» basketbolistus LBL līderu spēlē

Latvijas basketbola līgas (LBL) divu spēcīgāko komandu pirmajā klātienes duelī šosezon BK "Ventspils" sestdien mājās ar 81:73 uzveica "VEF Rīga" vienību un nostiprinājās pirmajā vietā turnīra tabulā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar BK "Jēkabpils" uzvaru)
Uzvarētājiem 17 punktus guva Māris Gulbis, bet 15 punktus nodrošināja Kristaps Janičenoks. Savukārt "VEF Rīgai" pa 14 punktiem iekrāja Arns Labucks un Kristofers Ričardss.

Pirmajā ceturtdaļā septiņu punktu vadību ieguva galvaspilsētas komanda (17:10), otrajā ceturksnī uz brīdi sešu punktu pārsvaru nodrošināja ventspilnieki (36:30), bet puslaika beigās rezultāta tablo rādīja neizšķirtu rezultātu (36:36).

Toties trešajā ceturtdaļā pārliecinošāk darbojās laukuma saimnieki un pēc Janičenoka trīspunktu metiena panāca 11 punktu vadību (54:43). Tas gan vēl nebija intrigas atrisinājums, jo "VEF Rīga" spēlētāju nepiekāpība uz brīdi sašūpoja Ventspils komandas aizsardzību un divarpus minūtes pirms beigu svilpes mājinieku pārsvars nepārsniedza piecus punktus (74:69). Galotnē pārliecinošāk gan nospēlēja BK "Ventspils".

BK "Ventspils" spēli aizvadīja bez galvenā trenera Kārļa Muižnieka, kurš uz laiku nav komandas vadībā veselības problēmu dēļ. Viņa prombūtnē galvenā trenera pienākumus pilda Gints Fogels.

Uzvaru sestdien izcīnīja arī pašreizējie čempioni "Valmiera/ORDO", kas viesos ar 81:77 pagarinājumā pārspēja  "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistus. Savukārt "Ogre/Kumho Tyre" mājās ar 70:63 uzvarēja turnīra pastarīti "Latvijas Universitāti". Vēl vienā spēlē BK "Jēkabpils" izbraukumā ar 79:52 uzveica "Liepāja/Triobet" vienību.