BK «Ventspils» uzvar un turpina cīņu par FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīru

Latvijas čempione "Ventspils" otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas A apakšgrupas 12.kārtas mačā izbraukumā ar rezultātu 99:81 (23:17, 15:16, 27:25, 34:23) uzvarēja Vācijas klubu Ludvigsburgas "MHP Riesen".

Uzvara šajā mačā ventspilniekiem ļauj turpināt cīņu par vietu izslēgšanas turnīrā, kamēr zaudējums nozīmētu teju atvadīšanos no izredzēm.

"Ventspils" rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Ingus Jakovičs, bet 19 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles bija Rihardam Lomažam. Ar 17 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Džonatans Erledžs, 14 punkti bija Mārim Gulbim, bet 11 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles - Āronam Džonsonam.

Tikmēr pretiniekiem ar 20 punktiem izcēlās Kelans Mārtins.

Mača ievadā neliels pārsvars bija laukuma saimniekiem, bet ventspilnieki pakāpeniski samazināja pretinieku vadību un izvirzījās priekšā. Pirmās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē Jānis Bērziņš panāca jau septiņu punktu pārsvaru viesiem (20:13), bet pirmās desmit minūtes tika uzvarētas ar 23:17.

Otrās ceturtdaļas vidū pretinieki panāca "Ventspili" (28:27), bet Rihards Lomažs ar "sodiņiem" atjaunoja vadību. Uz to laukuma saimnieki atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet nedaudz vēlāk precīzs no tālienes bija arī Ingus Jakovičs (33:31). Turpinājumā kurzemnieki nosargāja vadību un pēc nospēlētām 20 minūtēm atradās vadībā ar 38:33.

Trešajā ceturksnī "Ventspils" turējās samērā drošā vadībā, vienubrīd pēc Lomaža tālmetiena Latvijas čempiones pārsvaram sasniedzot jau 11 punktus (54:43). Šo spēles nogriezni Latvijas čempioni noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru, bet ceturtās ceturtdaļas sākumā "MHP Riesen" pietuvojās līdz divu punktu deficītam.

Tiesa, pēc tam īsā laika sprīdī Jakovičs grozā ieraidīja divus "trejačus", panākdams 71:65. Turpinājumā Ludvigsburgas divas reizes pietuvojās līdz mīnus trim punktiem, bet spēles pēdējās minūtēs "Ventspils" salauza mājinieku pretestību un svinēja uzvaru ar rezultātu 99:81.

Vēl šīs grupas ietvaros šodien Turcijas klubs Bandirmas "Banvit" savā laukumā ar rezultātu 96:88 (27:19, 25:27, 24:17, 20:25) pārspēja Avelīno "Sidigas" no Itālijas. Vēl šovakar Francijas čempione "Le Mans" savā laukumā tekas ar "Ņižņij Novgorod" no Krievijas, kamēr Spānijas klubs Mursijas UCAM sacenšas pret Vloclavekas "Anwil" no Polijas.

A grupas kopvērtējumā ar desmit uzvarām 11 spēlēs vadībā atrodas Mursijas UCAM, kam ar astoņiem panākumiem seko Bandirmas "Banvit", bet septiņas uzvaras izcīnījusi Avelīno "Sidigas". Pieci panākumi 11 spēlēs un ceturtā vieta ir "Ņižņij Novgorod" vienībai, kurai ar piecām uzvarām 12 mačos seko "Ventspils", kamēr aiz pirmā piecinieka ar četrām uzvarām ir Vloclavekas "Anwil" un "Le Mans" basketbolisti. Pēdējo vietu ar trim uzvarām tikmēr ieņem Ludvigsburgas "MHP Riesen".

FIBA Čempionu līgas pamatturnīrā piedalās 32 komandas, kas sadalītas četrās grupās pa astoņām katrā. Apakšgrupā tiks aizvadīts divu apļu turnīrs, pirmo četru vietu ieguvējām iekļūstot astotdaļfinālā, bet piekto un sesto pozīciju guvušajām komandām sezonu turpinot FIBA Eiropas kausā.

FIBA Čempionu līgas regulārais čempionāts noslēgsies februārī.

Vācijas bundeslīgā "MHP Riesen" ar deviņām uzvarām 16 spēlēs ir septītajā vietā

Vēl pagājušajā sezonā "MHP Riesen" spēlēja FIBA Čempionu līgas finālčetriniekā, izcīnot ceturto vietu, bet šosezon tai klājas krietni pieticīgāk, turklāt sagaidāms, ka tā izslēgšanas turnīrā nemaz neiekļūs.

Tikmēr "Ventspils" paralēli spēlē arī "OlyBet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā, kur ar 17 uzvarām 18 mačos atrodas pirmajā vietā.

"Ventspils" iepriekšējā sezonā apakšgrupā ieņēma piekto vietu un sezonu turpināja FIBA Eiropas kausā, kur apstājās astotdaļfinālā. Savukārt FIBA Čempionu līgas pirmajā sezonā Kurzemes klubs iekļuva izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, kurā cieta zaudējumu.

Aizvadītajā sezonā FIBA Čempionu līgā triumfēja Atēnu AEK, kas uzvarēja savā laukumā notikušajā finālčetrinieka turnīrā.