BK «Ventspils» uzvar arī LBL čempionus un nostiprinās līderpozīcijā

Turnīra līderi BK "Ventspils" sestdien izbraukumā ar 94:79 uzvarēja pašreizējos čempionus "Valmiera/ORDO" un nostiprinājās vadībā Latvijas basketbola līgā (LBL), liecina rīkotāju informācija. Ventspilnieki turnīrā ir uzvarējuši visās septiņās aizvadītajās spēlēs.

Uzvarētājiem 17 punktu guvumu nodrošināja Folarins Kempbels, Ronalds Zaķis pievienoja 14 punktus, bet 13 punkti bija Aigara Šķēles rēķinā. Trešo zaudējumu piecās spēlēs piedzīvojušajā Valmieras komandā ar 21 punktu izcēlās Jānis Kaufmanis.

BK "Ventspils" jau līdz pirmās ceturtdaļas vidum panāca 13:2 un bija drošā vadībā līdz puslaika beigām, nodrošinot 23 punktu pārsvaru (55:32). Pie groziem dominēja BK "Ventspils" basketbolists Andrejs Gražulis, kurš puslaikā guva 11 punktus un bloķēja trīs metienus.

Uz brīdi spēle atdzīvojās pēdējā ceturtdaļā, kad mājiniekiem izdevās atrāviens, kas piecarpus minūtes pirms beigu svilpes palīdzēja pietuvoties līdz 12 punktiem (70:82). Turpinājumā "Valmiera/ORDO" gan trīs minūtes palika tukšā un pakaļdzīšanās līdz ar to bija galā.

Uzvaras sestdien guva arī "Liepāja/Triobet" un "Jūrmala/Fēnikss". Liepājnieki mājās ar 90:84 pārspēja "Barons kvartālu", savukārt Jūrmalas komanda viesos ar 71:59 uzveica "Ogre/Kumho Tyre". Liepājniekiem Raiens Kuks bija rezultatīvākais ar 17 punktiem, turpretim "Barons kvartālam" 23 punktus iekrāja Taurs Jogela. Ogrē mājinieku līderis ar 15 punktiem bija Kaspars Bērziņš, kamēr uzvarētājiem panākumu ar 17 punktiem kaldināja Uģis Pinete.

Bez zaudējumiem LBL cīnās arī "VEF Rīga", kas aizvadījusi četras spēles.