Latvijas futbola virslīga. "Riga FC" - "Valmiera Glass ViA"

Latvijas futbola virslīga. "Riga FC" - "Valmiera Glass ViA". Krišs Kārkliņš

Latvijas-Igaunijas basketbola līga, "VEF Rīga" - "Rapla"

BK «Ventspils» un «VEF Rīga» nodrošina dalību Latvijas-Igaunijas līgas Četru finālā

Valsts čempioni BK "Ventspils" svētdien ceturtdaļfināla atbildes spēlē ar 94:80 mājās uzvarēja "Parnu Sadam" un iekļuva Latvijas-Igaunijas līgas finālčetriniekā, liecina organizatoru informācija. Pusfinālistiem vēlāk svētdien pievienojās arī "VEF Rīga", kas ar 121:71 sagrāva Raplas "Avis Utilitas".

(papildināts ar "VEF Rīga" iekļūšanu pusfinālā)
Ventspils komandā atbildes mačā 15 punktus nodrošināja Rihards Lomažs, savukārt pa 14 punktiem pievienoja Māris Gulbis un Ingus Jakovičs. Pērnavas vienībā ar 28 punktu guvumu izcēlās Henrijs Veids-Četmens.

Laukuma saimnieki cīņas gaitā ne brīdi nebija iedzinējos un kopš otrās ceturtdaļas vidus rezultāta starpība nebija mazāka par 10 punktiem, līdz "Parnu Sadam" pēdējā ceturkšņa sākumā izdevās saasināt cīņas gaitu. Tomēr spēles galotni laukuma saimnieki aizvadīja gana pārliecinoši un neļāva situācijai kļūt kritiskai.

Pirmajā spēlē Igaunijā BK "Ventspils" uzvarēja ar trīs punktu pārsvaru, tādējādi summā Latvijas čempioni bija pārāki ar +17.

Bez spriedzes pusfinālā iekļuva "VEF Rīga", kas atbildes maču mājās sāka ar solīdu 25 punktu pārsvaru. Arī otrajā ceturtdaļfināla spēlē Raplas basketbolistiem izredžu uz panākumu nebija.

"VEF Rīgai" atbildes mačā 25 punktus guva Glens Kozijs, savukārt 16 punkti bija Klāva Čavara rēķinā. Viesiem ar 16 punktiem izcēlās Hanters Mikelsons.

Jau vēstīts, ka piektdien Četru finālā iekļuva BK "Ogre", kas divu spēļu summā pārspēja Tallinas "Taltech".

Finālčetrinieka spēles 5. un 6.aprīlī notiks Tallinā. Pusfinālā BK “Ventspils” spēlēs pret BK “Ogre”, bet “VEF Rīga” tiksies ar “Kalev/Cramo” un ”Tartu Ulikool” dueļa uzvarētājiem. Abu Igaunijas komandu pāra pirmajā spēlē svētdien pārliecinošu uzvaru viesos guva "Kalev/Cramo" (84:59). Atbildes spēle Tallinā būs 2.aprīlī.

Pēc Latvijas-Igaunijas līgas uzvarētāju noteikšanas notiks izslēgšanas turnīri abu valstu nacionālajos čempionātos.