BK «Ventspils» Turcijā pietrūkst dažu punktu līdz Eiropas kausa ceturtdaļfinālam

BK "Ventspils" trešdien izbraukumā Turcijā ar 65:70 zaudēja vietējam "Pinar Karsiyaka" atbildes spēlē Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa astotdaļfinālā un netika nākamajā kārtā, no kuras Latvijas basketbola čempionus šķīra četru punktu guvums, liecina rīkotāju informācija.

Abu komandu pirmajā spēlē ventspilnieki uzvarēja ar divu punktu pārsvaru (78:76), tādēļ summā ar +3 pārāki bija "Pinar Karsiyaka" basketbolisti (146:143) un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Ventspilniekiem ar 16 punktu guvumu rezultatīvākais bija Ārons Džonsons, Māris Gulbis pievienoja 13 punktus, bet 12 punktus iekrāja Jānis Bērziņš. Laukuma saimniekiem ar 23 punktiem izcēlās Asems Marejs.

Kopš pirmās ceturtdaļas vidus arvien vadībā turējās Turcijas klubs, tomēr ar nelielu pārsvaru. "Ventspilij" neveiksmīgākās bija trešā ceturkšņa pēdējās četras minūtes, kurās mājiniekiem izdevās 8:0 atrāviens, kas pieaudzēja "Pinar Karsiyaka" vadību līdz 13 punktiem (53:40). Toties pēdējās ceturtdaļas vidū "Ventspils" atbildēja ar vairākiem precīziem trīspunktu metieniem un trīs minūtes pirms beigu svilpes ar rezultātu 61:63 panāca neizšķirtu divu spēļu summā. Galotni gan veiksmīgāk aizvadīja laukuma saimnieki, nodrošinot uzvaru gan spēlē, gan summā.

BK "Ventspils" Eiropas kausa astotdaļfinālā nonāca pēc sezonas FIBA Čempionu līgā, kur ieguva 6.vietu grupā. Ar to bija par maz, lai FIBA spēcīgākajā klubu turnīrā piedalītos izslēgšanas spēlēs. Toties kurzemnieki nodrošināja dalību FIBA Eiropas kausa izcīņā, kas Vecās pasaules klubu basketbolā ir ceturtais spēcīgākais turnīrs.