Euro challenge. Francija - Latvija

100 lauciņu dambrete

LBL. BK "Ventspils" - "Jūrmala Betsafe"

BK «Ventspils» spraigā cīņā gūst pirmo uzvaru Latvijas basketbola līgas pusfinālā

BK "Ventspils" svētdien mājās ar 86:78 uzvarēja "Jūrmala/Betsafe" vienību pirmajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā, tomēr viesi sagādāja pašreizējiem titula īpašniekiem nopietnu pārbaudījumu, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājiem rezultatīvākie bija pa 19 punktiem guvušie Ingus Jakovičs un Rihards Lomažs, bet pa 11 punktiem pievienoja Ronalds Zaķis un Jānis Bērziņš. Jūrmalas komandā ar 21 punktu izcēlās Kaspars Vecvagars, savukārt Uģa Pinetes rēķinā bija 19 punkti.

Ventspilnieki bija situācijas noteicēji pirmajā puslaikā, līdz divarpus minūtes pirms tā noslēguma panāca 18 punktu pārsvaru (46:28). Toties Jūrmalas komanda sāka veiksmīgu pakaļdzīšanos un četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām jau bija priekšā ar pieciem punktiem (63:58). Lai gan BK "Ventspils" vēl līdz pēdējam pārtraukumam spēja atgūt vadību, spēles pēdējais nogrieznis ritēja punkts punktā, līdz mājiniekiem pēdējā pusotrā minūtē Mārča Vītola un Lomaža trāpīti trīspunktu metieni ļāva uzelpot brīvāk.

Lomažs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda viņam neizprotamu iemeslu dēļ otrajā ceturtdaļā apstājās. Ventspilnieki skatīsies video un meklēs iemeslus, lai ko tādu neatkārtotu nākamajās spēlēs.

Sērija turpināsies otrdien Jūrmalā, savukārt trešā cīņa paredzēta 25.aprīlī Ventspilī. Iekļūšanai finālā komandai jāizcīna trīs uzvaras.

Jau vēstīts ka otrā pusfinālā "VEF Rīga" ar 1:0 sērijā ir vadībā pret BK "Ogre". Otrā spēle šajā pārī būs pirmdien Ogrē.

Finālisti cīnīsies par valsts čempionu lauriem, turpretim pusfinālu zaudētāji noskaidros 3.vietas ieguvējus.