Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēle "Latvijas Universitāte" - BK "Ventspils". Intervija ar Dāvidu Vīksni
Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēle "Latvijas Universitāte" - BK "Ventspils". Intervija ar Linardu Jaunzemu

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēles "Latvijas Universitāte" - BK "Ventspils" epizodes

BK «Ventspils» sarežģītā spēlē uzveic Latvijas Universitātes basketbolistus. Svarīgākie notikumi

BK "Ventspils" otrdien Rīgā ar 78:70 spraigā duelī uzveica Latvijas Universitātes basketbolistus Latvijas–Igaunijas līgas spēlē. Studenti spēlē daudz kļūdījās, tomēr spēja sarežģīt pretiniekiem izredzes papildināt uzvaru krājumu.

Uzvarētājiem ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Kristaps Mediss, bet Linards Jaunzems pievienoja 13 punktus. Laukuma saimniekiem ar 16 punktu guvumu izcēlās Ričards Vitoļskis.

Jaunzems pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā uzteica pretiniekus par labu sniegumu un atzina, ka spēles gaitā nebija jūtams komandas krāto kļūdu skaits. Viņš uzsvēra, ka ventspilnieki jūtas gatavi nākamajām spēlēm, lai turnīrā cīnītos par augstiem mērķiem.

Saruna ar Linardu Jaunzemu

Iztiekot bez savainojumu dziedējošā rezultativitātes līdera Dāvida Vīksnes, Latvijas Universitāte spēles sākumā spēja noturēt ventspilniekus. Tomēr pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma studenti daudz kļūdījās un uzbrukumi iestrēga pretinieku aizsardzībā, kas palīdzēja BK "Ventspils" pārtraukumā doties ar sešu punktu pārsvaru (18:12).

Latvijas Universitāte veiksmīgi atsāka spēli un panāca izlīdzinājumu 20:20. Lai arī puslaika noslēgumā Ventspils komanda atjaunoja piecu punktu pārsvaru (32:27), spēku samērs laukumā bija izlīdzinājies.

"Ventspils" basketbolists Kristaps Mediss puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda divās ceturtdaļās guvusi netipiski maz punktu. Viņš vainoja sasteigtus metienus, kā arī piebilda, ka uzbrukumā nav vajadzīgā ritma.

Saruna ar Kristapu Medisu un Reini Avotiņu

Savukārt Latvijas Universitātes spēlētājs Reinis Avotiņš atzina, ka pretinieku ātrais spēles stils nebija noslēpums, taču laukumā pietrūcis pacietības. Viņš pauda cerību, ka otrajā puslaikā mājiniekiem veiksies labāk.

Izredzes uz labvēlīgu spēles ritējumu mājiniekiem mazināja lielais kļūdu skaits, taču veiksmīga pakaļdzīšanās ar 8:0 izrāvienu trešās ceturtdaļas beigās ļāva Latvijas Universitātei pietuvoties līdz divu punktu deficītam (49:51).

Mājiniekiem cerības stiprināja "Ventspils" ļoti zemā precizitāte soda metienos, tomēr pēdējās minūtēs izpaudās viesu komandas pārākums uzbrukumā. Turklāt arī studentiem soda metieni mača galotnē nebija spēles elements, kas palīdzētu cīņā par uzvaru.

Saruna ar Gintu Fogelu pirms spēles

BK "Ventspils" galvenais treneris Gints Fogels pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandā vairāk jāpiedomā pie aizsardzības, bet uzbrukums darbojas itin labi. Ventspilnieki nopietni gatavojās spēlei pret "Latvijas Universitāti", kas cienījams pretinieks, uzsvēra Fogels. Viņš piebilda, ka ar labu darba ētiku komandā ir veiksmīgi iejuties centra spēlētājs Emanuels Vembi.

Saruna ar Gunāru Gailīti pirms spēles

Savukārt Latvijas Universitātes galvenais treneris Gunārs Gailītis uzsvēra, ka viņa vadītajai komandai katrā spēlē jācenšas uzvarēt, nevis jāskatās rezultātu tabulā. "Ventspili" viņš raksturoja kā spēcīgu un ātru uzbrukuma komandu ar labiem metējiem, tādēļ svarīgs uzdevums būs bremzēt pretiniekus, lai piespiestu sāncenšus spēlēt pozicionāli.

Saruna ar Dāvidu Vīksni

Latvijas Universitātes līderis Vīksne pēc spēlē gūta potītes saites plīsuma pamazām jau sāk individuāli skriet un intervijā Latvijas Televīzijā pauda cerību atgriezties ierindā, līdzko tas būs iespējams. Viņš vēlētos, lai tas notiktu pāris nedēļu laikā, jo komandai rit svarīgas cīņas par labu pozīciju iekļūšanai izslēgšanas spēlēs.

Ventspils komanda izcīnīja 11. uzvaru 18 spēlēs, bet studentu komandas rēķinā ir septiņi panākumi 19 spēlēs. Abu komandu sezonā pirmajā savstarpējā spēlē oktobrī Ventspilī pārāki pārāki bija mājinieki (83:71).

Regulārajā sezonā 16 komandas līgā izspēlē divus apļus, kam sekos ceturtdaļfināli un finālčetrinieka turnīrs.