Latvijas handbola izlase gatavojas EČ finālturnīram

Latvijas kausa izcīņa kamaniņu sportā

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ventspils" – "Kalev"/Cramo

BK «Ventspils» pēdējās sekundēs zaudē Igaunijas čempioniem Tallinas «Kalev/Cramo»

Pašreizējie turnīra čempioni BK "Ventspils" sestdien mājās ar 85:86 piekāpās Igaunijas kluba Tallinas "Kalev/Cramo" basketbolistiem Latvijas-Igaunijas līgā, liecina organizatoru informācija. Laukuma saimnieki izšķirošo grozu ielaida pāris sekundes pirms mača beigām un rezultatīvi atbildēt vairs nepaspēja.

Ventspilniekiem 20 punktus guva Ronalds Zaķis, savukārt 14 punkti bija Jāņa Kaufmaņa rēķinā. Galvenā trenera Roberta Štelmahera vadītajiem Igaunijas čempioniem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Kails Vinaless, bet 13 punktus iekrāja Aigars Šķēle.

Laukuma saimnieki līdz pat trešās ceturtdaļas vidum nepārtraukti bija iedzinējos, rezultāta starpībai vēl trešās ceturtdaļas sākumā sasniedzot 15 punktus (38:53). Raiena Lutera trīspunktu metiens ļāva Ventspils komandai pēdējā ceturkšņa vidū pirmoreiz pārņemt vadību (73:72). Viena punkta pārsvars saglabājās 10 sekundes pirms spēles beigām, kad vienu no diviem soda metieniem trāpīja Kaufmanis. Taču "Kalev/Cramo" pēdējo uzbrukumu izspēlēja līdz brīvam metienam un Maikls Finke netraucēti trieca bumbu grozā no augšas.

Zaķis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandai bija iespēja nodrošināt uzvaru ar pēdējo metienu, bet tā netika izmantota. Savukārt Šķēle pastāstīja, ka jau pirms mača gaidīja grūtu spēli, jo tikās spēkos līdzīgas komandas. "Paldies Dievam, ka vinnējām, šī bija svarīga uzvara mums," piebilda Šķēle.

"Kalev/Cramo" nostiprinājās 3.vietā un attālinājās no tuvākajiem sekotājiem BK "Ventspils". Turnīra līderi ar 15 uzvarām tikpat spēlēs ir BK "Ogre" un "VEF Rīga", kas svētdien tiksies savstarpējā duelī.

Sestdien pārējās Latvijas klubu spēlēs BK "Jūrmala" mājās ar 78:80 piekāpās Igaunijas vienībai "Parnu Sadam", savukārt "Valmiera Glass/ViA" savā laukumā ar 104:106 pagarinājumā atzina "TalTech" basketbolistu pārākumu.

Latvijas-Igaunijas līgā spēlē septiņi Latvijas klubi un astoņas Igaunijas vienības. Līdz 22.martam turnīrā izspēlēs divus apļus un astoņas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Pēc Latvijas-Igaunijas līgas uzvarētāju noteikšanas vēl notiks izslēgšanas turnīri abu valstu nacionālajos čempionātos.