BK «Ventspils» izlīdzina rezultātu LBL finālsērijā

BK "Ventspils" otrdien pretinieku laukumā ''Arēnā Rīga'' ar 85:68 uzvarēja "VEF Rīga" un izlīdzināja rezultātu Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā līdz četrām uzvarām 1:1.

Tāpat kā pirmajā spēlē Ventspilī, arī otrajā spēlē virsroku guva viesi. Sērijas trešā spēle ceturtdien notiks Ventspilī.

Izšķirošo pārsvaru ventspilnieki guva ar diviem tālmetieniem Kristapa Janičenoka un Troja Bārnīsa izpildījumā četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāta starpība no astoņiem punktiem pieauga līdz 14, taču spēles beigās viesi ieguva pat 17 punktu pārsvaru, lai gan pirmajā puslaikā desmit punktu pārsvars bija vefiešiem.

BK "Ventspils" pēc 39:39 atpūtā ejot, otrā puslaikā sākumā ieguva vadību, ko vairs neatdeva. Uzvarētāju komandā ar 21 punktu izcēlās Žanis Peiners, kamēr Hārvejs Grants savāca 13 punktus un 10 atlēkušās bumbas, bet Bārnīss – 11 punktus.

"VEF Rīga" labā 20 punktus guva Roberts Loverijs, 14 punktus Mareks Mejeris un 11 punktus Džeralds Robinsons.

Abas komandas LBL finālā tiekas piekto gadu pēc kārtas. No 2011. līdz 2013. gadam trīs reizes uzvarēja "VEF Rīga", bet pērn BK "Ventspils" revanšējās un devīto reizi kluba vēsturē izcīnīja LBL čempionu titulu. "VEF Rīga" rēķinā ir trīs čempionu tituli.

Ceļā uz finālu BK "Ventspils" sīvā sērijā ar 3:2 uzvarēja BK "Jēkabpils" komandu, bet "VEF Rīga" četros mačos ar 3:1 pieveica "Liepāja/Triobet".

Regulārajā sezonā pirmo vietu ieņēma BK "Ventspils", kuriem līdz ar to būs nosacītas sava laukuma priekšrocības, bet "VEF Rīga" pamatturnīrā bija otrā.

Pirmajā finālspēlē "VEF Rīga" uzvarēja ar 81:77.

Ceturtā spēle 24. maijā notiks Rīgā. piektā - 26. maijā Ventspilī. Ja būs nepieciešams, tad sestā spēle būs 28. maijā Rīgā un septītā spēle 31. maijā Ventspilī.