BK «Ventspils» garantē uzvaru LBL pamatturnīrā; noskaidroti ceturtdaļfināla pāri

BK ''Ventspils'' trešdien viesos ar 77:68 uzvarēja ''Liepāja/Triobet'' un garantēja uzvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārajā čempionātā un līdz ar to arī sava laukuma priekšrocības izslēgšanas turnīrā, kurā jau zināmi komandu pāri, liecina organizatoru informācija.

Ar šo uzvaru BK ''Ventspils'' noslēdza pamatturnīru, kur guva 15 uzvaras un piedzīvoja trīs zaudējumus. Otrajā vietā turnīra tabulā finišēs "VEF Rīga", kas guvusi astoņas uzvaras un divreiz zaudējusi. "Liepāja/Triobet" regulārajā sezonā finišēs trešajā vietā. Ceturto ieņems ''Jūrmala/Fēnikss'', piekto - BK ''Jēkabpils'' un sesto ''Barons/LDz''.

Pirmā vai otrā vieta ir svarīga, jo to īpašnieki izslēgšanas turnīru sāks no pusfināla. BK "Ventspils" tiksies ar ''Jūrmala/Fēnikss'' un BK ''Jēkabpils ceturtdaļfināla sērijas uzvarētāju, bet ''VEF Rīga'' ar ''Liepāja/Triobet'' vai ''Barons/LDz''.

Izšķirošo pārsvaru BK "Ventspils" ieguva spēles otrā puslaika izskaņā, vadību noturēja, bet līdz tam spēkošanās bija līdzīga.

Uzvarētāju labā pa 17 punktiem guva Žanis Peiners un Hārvejs Grants, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. Mājiniekiem 18 punktus guva Lauris Blaus un 17 punktus – Mareks Jurevičus.

Jau ziņots, ka trešdienas pirmajā spēlē "Barons/LDz" ar 85:74 uzvarēja "Jūrmala/Fēnikss" un kā sestā iespraucās izslēgšanas spēļu dalībnieku pulkā.

LBL pamatturnīrs finišēs sestdien ar četrām pēdējām spēlēm.