BK «Ventspils» dramatiskā galotnē pieveic «Ogri», Latvijas-Igaunijas līgas finālā tiksies ar «VEF Rīgu»

BK „Ventspils” piektdien Tallinā Latvijas-Igaunijas līgas pusfinālā saspringtā mačā ar lielām grūtībām pieveica BK „Ogre” ar rezultātu 84:80, liecina organizatoru informācija. „Ventspils” pretinieki finālā būs „VEF Rīga”.

(papildināts ar „VEF Rīga” uzvaru)

Vēl ceturtās ceturtdaļas vidū „Ogre” atradās vadībā ar piecu punktu pārsvaru, taču izšķirošajos notikumos pārāki bija ventspilnieki.

Uzvarētājiem 22 punktus sameta Ingus Jakovičs, bet vēl 17 pievienoja Rihards Lomažs.

Tikmēr BK „Ogre” kreklā teicamu sniegumu demonstrēja Viktors Iļjins, kurš sameta 19 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un bloķēja divus pretinieku metienus.

Pirmās desmit minūtes pārliecinoši labāk padevās BK „Ventspils”, kas iekrāja 14 punktu pārsvaru (32:18). Taču līdz puslaika pārtraukumam „Ogre” atstatumu bija sadeldējusi līdz nieka diviem punktiem (40:38). Trešajā ceturtdaļā nominālie pastarīši BK „Ogre” pārņēma vadību, ko „Ventspils” atguva tikai pāris minūtes pirms mača beigu signāla.

Otrā pusfināla pārī „VEF Rīga” ar 90:80 pieveica vietējo „Kalev/Cramo”.

19 punktus Latvijas galvaspilsētas vienībai guva Artis Ate, bet pa diviem mazāk guva komandas kapteinis Mareks Mejeris.

Jāatzīmē, ka Mejeris otrajā puslaikā cīņā par bumbu saņēma triecienu pa seju, pēc kuras laukumu pameta ar stipri asiņojošu degunu. Vēlāk viņš atgriezās uz komandas soliņa, tomēr laukumā vairs nedevās.

Spēles par medaļām paredzētas sestdien.

Pēc apvienotās līgas medaļu sadalīšanas abas valstis izspēlēs arī savus čempionātus.