BK «Ventspils» Čempionu līgas kvalifikācijas spēlē piedzīvo zaudējumu «Falco»

Latvijas vicečempions BK “Ventspils” ceturtdien Ungārijā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas pirmajā spēlē ar 69:75 piekāpās Ungārijas čempionei Sombatejas "Falco”, liecina organizatoru informācija.

Jau no mača sākuma sākās līdzvērtīga cīņa, un pirmo ceturtdaļu ventspilnieki pabeidza ar viena punkta deficītu – 15:16. Otrajā ceturtdaļā duelis aktīvi turpinājās, taču uz tās beigām ventspilniekus pievīla precizitāte (15:23), un pārtraukumā mājinieki jau bija panākuši deviņu punktu pārsvaru – 30:39.

Arī trešajā ceturksnī spēle labāk vedās mājiniekiem - 18:15 - un ventspilniekiem nācās samierināties ar aizvien pieaugošo punktu deficītu. Noslēdzošajā spēles nogrieznī ventspilnieki beidzot pārņēma iniciatīvu un sāka deldēt rezultāta deficītu, taču spēles noslēgums atkal bija veiksmīgās "Falco" vienībai.

Rezultatīvākais BK "Ventspils" rindās ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām un četrām pārtvertām piespēlēm bija Vess Vašpuns, bet 13 punktus pievienoja Māris Gulbis. Ungāru vienības sastāvā rindās 22 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Zoltans Perls, bet 17 punktus guva Džavonts Rediks.

Atbildes spēli “Falco” aizvadīs Ventspilī jau 29. septembrī. Šī dueļa uzvarējs divu spēļu summā iekļūs pamatturnīrā, kur D apakšgrupā sagaida tādas komandas kā Saloniku PAOK, Stambulas “Bešiktaš”, Sižonas JDA, Kleipēdas “Neptūnas”, Brindsi “Happy Casa” un Zaragosas “Casademont”.

Čempionu līgas pamatturnīrā garantēta vieta Latvijas čempionvienībai “VEF Rīga”, kas C apakšgrupā spēosies ar Brambergas “Brose”, Tenerifes “Iberostar”, Turcijas “Gaziantep”, Grieķijas “Peristeri” un Čehijas Nimburkas ČEZ.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēs četras grupas pa astoņām komandām katrā, bet nākamajā kārtā iekļūs katras grupas četras labākās vienības.