BK «Ventspils» basketbolisti uzvar mājās un pagarina LBL pusfinālu

BK "Ventspils" svētdien mājās spraigā cīņā ar 86:80 uzvarēja pašreizējo čempionvienību "VEF Rīga" trešajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā, kur galvaspilsētas klubs saglabāja 2:1 vadību, liecina rīkotāju informācija. Nākamajā spēlē otrdien kļūs zināms, vai "VEF Rīga" tiks finālā, vai uzvarētāja noteikšanā duelī būs nepieciešama izšķirošā piektā cīņa.

Ventspilniekiem 21 punktu guva Māris Gulbis, 20 punktu iekrāja Villijs Dīns, bet 13 punktus nodrošināja Žanis Peiners. Viesiem ar 20 punktu guvumu izcēlās Fransisko Kruss, bet 19 punktus nodrošināja Džošua Bostiks.

"VEF Rīga" pirmo ceturtdaļu pabeidza ar 10 punktu vadību (25:15), taču līdz nākamā ceturkšņa vidum mājinieki panāca neizšķirtu (27:27) un turpmāk spēle ritēja punkts punktā. Mača galotnē nelielu pārsvaru nosargāja ventspilnieki, lai gan vēl minūti pirms spēles beigu svilpes bija neizšķirts 80:80.

Līdzšinējās divās spēlēs "VEF Rīga" uzvarēja gan pirmajā mačā Ventspilī, gan nākamajā cīņā mājās, kur uzvaru nodrošināja pagarinājumā. Ceturtā spēle notiks Rīgā.

Jau vēstīts, ka finālā pretiniekus gaida "Valmiera/ORDO", kas sērijā ar 3:0 uzveica "Triobet/Liepāju". Pusfinālu zaudētāji noteiks bronzas medaļu ieguvējus.