BK «Ventspils» basketbolisti pietuvojas Latvijas čempionu titulam

BK ''Ventspils" trešdien viesos ar 89:75 pieveica ''VEF Rīgu" un panāca divu uzvaru pārsvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā par valsts čempionu titulu. Sērijā līdz četrām uzvarām ventspilnieki ir vadībā ar 3:1, un nākamajā spēlē piektdien mājās viņiem būs iespēja nodrošināt zelta medaļas.

Uzvarētājiem rezultatīvākais "Arēnā Rīga" bija 16 punktus nodrošinājušais Hārvijs Grants, bet Jānis Timma izcēlās ar 11 punktiem, 11 savāktām atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm. "VEF Rīgas" kapteinis Kristaps Janičenoks iekrāja 23 punktus, bet Dī Brauns papildināja komandas krājumu ar 22 punktiem.

Sērijas ceturtās spēles sākumā BK "Ventspils" apņēmība ātri parādījās rezultātā. "VEF Rīga" netika galā ar pretinieku aizsardzībā, ļaujot ventspilniekiem jau pirmajā ceturtdaļā iekrāt 24 punktus un sešu punktu pārsvaru. Mājinieki robus pielāpīja tikai otrās ceturtdaļas vidū, kad BK "Ventspils" jau bija priekšā ar 12 punktiem. Ar Brauna centieniem uzbrukumā Ventspils kluba pārsvars saruka  līdz diviem punktiem (32:30), tomēr puslaika turpinājumā viesi atkal pārsvaru pieaudzēja līdz deviņiem punktiem (48:39). Ventspils sastāvā īpaši izcēlās Timma, kurš gan rezultatīvi uzbruka, gan cīnījās par atlēkušajām bumbām un piespēlēja.

Trešo ceturtdaļu BK "Ventspils" sāka ar 6:0 atrāvienu un panāca 54:39. Lai gan "VEF Rīga" brīžiem pietuvojās, viesi turējās lielākoties drošā vadībā. Pēdējo ceturtdaļu BK  "Ventspils" sāka ar astoņu punktu pārsvaru (67:59), turpinājumā vairs neļaujot pretiniekiem pacīnīties par uzvaru.

"VEF Rīgai" vienīgā iespēja paturēt čempionu titulu ir uzvarēt katrā nākamajā spēlē.

Puslaika pārtraukumā "VEF Rīgas" gadskārtējo balvu par basketbola reputācijas spodrināšanu saņēma pērn Latvijas U-20 izlasi vadījušais treneris Artūrs Štālbergs un basketbola grāmatu autors Guntis Keisels.

LBL finālu pārliecinošu uzvaru (90:61) mājās sāka BK "Ventspils", ''VEF Rīga" savā laukumā droši revanšējās (82:69), bet spraigā trešajā cīņā Ventspilī atkal pārāki bija laukuma saimnieki (69:61). Roberta Štelmahera trenētā BK "Ventspils" ar uzvaru LBL pamatturnīrā nodrošināja sava laukuma priekšrocības finālsērijā.

Abas komandas LBL finālā tiekas ceturto gadu pēc kārtas, turklāt iepriekšējās trīs reizes uzvarēja Ramūna Butauta vadītā "VEF Rīga", kas finālā spēlē piekto gadu pēc kārtas. BK "Ventspils" LBL finālsērijā piedalās 15. reizi, un Kurzemes kluba rēķinā ir astoņi čempionu tituli.