BK «Ventspils» basketbolisti Latvijas-Igaunijas līgas atklāšanas spēlē zaudē Tallinā

Divu valstu čempionu cīņā BK "Ventspils" piektdien Tallinā ar 85:97 zaudēja vietējam "Kalev/Cramo" pirmajā spēlē apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā, liecina organizatoru informācija.

Ventspilniekiem Džonatans Ārledžs guva 19 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet 16 punkti bija Ingus Jakoviča rēķinā. Uzvarētājiem ar 17 punktiem izcēlās Čevons Lūiss.

Pirmajās trijās ceturtdaļās vadībā pabija abas komandas, tomēr mača pēdējā ceturksnī pārāki bija laukuma saimnieki, nodrošinot uzvaru. Sešas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām BK "Ventspils" panāca astoņu punktu vadību (62:54), ko noturēt gan nespēja un pārtraukumā ar trīs punktu pārsvaru (71:68) jau devās laukuma saimnieki.

Ventspils komandas sastāvu pirms sezonas sākuma paretināja spēlētāju veselības likstas. Pārbaudes spēlē plecu traumējušais Jānis Antrops nespēlēs vairākus mēnešus, priekšpēdējā pārbaudes spēlē degunu salauza Ronaldam Zaķim, bet treniņus pēc ilgas rehabilitācijas atsākušais Jānis Bērziņš vēl nevar trenēties ar pilnu jaudu.

Apvienotajā līgā Latviju pārstāvēs arī “VEF Rīga”, BK “Jūrmala”, BK “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Jēkabpils/SMScredit.lv”, BK “Liepāja” un “Valmiera Glass/ViA". Septiņu Igaunijas klubu vidū vēl ir "Tartu Ulikool”, “Rapla”, “Parnu Sadam”, “Valga/Valka”, "Tal Tech" un “Kalev/TLU”.

Pamatturnīrā no 29. septembra līdz 2019. gada 23. martam komandas izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas sāksies marta beigās. Savukārt 5. un 6. aprīlī notiks finālčetrinieka spēles.

Pēc apvienotās līgas sacensību noslēguma 10. aprīlī sāksies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies sešas labākās komandas pēc Latvijas–Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.