BK «Ventspils» basketbolisti izvirzās vadībā LBL finālsērijā pret «VEF Rīga»

BK "Ventspils" sestdien mājās ar 94:87 pārspēja "VEF Rīgu" pirmajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā par zelta medaļām, liecina organizatoru informācija. Čempionu titula iegūšanai komandai jāizcīna četras uzvaras.

Uzvarētājiem ar 20 punktiem izcēlās Aigars Šķēle, 17 punktus pievienoja Emanuels Ubila, bet 13 punkti bija mača galotnē divus svarīgus trīspunktniekus trāpījušā Riharda Lomaža rēķinā. "VEF Rīgai" ar 19 punktiem izcēlās Mareks Mejeris, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, savukārt Kaspars Bērziņš pievienoja 16 punktus.

Ventspilnieki otrajā ceturtdaļā bija vadībā ar 15 punktiem (38:23), taču pārsvars pamazām ruka. "VEF Rīga" veiksmīgi aizvadīja trešā ceturkšņa beigas un turpināja iesākto arī pēdējā spēles nogrieznī. Pēdējās ceturtdaļas vidū sešu punktu pārsvars (79:73) jau bija viesiem, tomēr galotnē pārliecinošāk darbojās BK "Ventspils" spēlētāji.

Vēl viena spēle Ventspilī būs pirmdien, 21.maijā, bet sērijas turpinājums paredzēts pēc "VEF Rīgas" dalības VTB līgas ceturtdaļfinālā. Ja VTB līgā ceturtdaļfināla sērija Latvijas klubam beigsies trijās spēlēs, LBL fināla trešā spēle notiks 31. maijā “Arēnā Rīga”. Turpretim LBL finālsērijas grafiku pārskatīs, ja VTB līgas ceturtdaļfināla sērija ieilgs.

Jau vēstīts, ka LBL pusfinālā "VEF Rīga" sērijā līdz trim uzvarām pārspēja BK "Jūrmala" basketbolistus (3:0), bet BK "Ventspils" uzveica BK "Ogre" vienību (3:1).

Pusfinālu zaudētāji sērijā līdz trim uzvarām noteiks 3.vietas ieguvējus. Ar uzvaru pirmajā spēlē vadību 1:0 sērijā ieguva BK "Jūrmala".

KONTEKSTS:

Regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" uzreiz iekļuva pusfinālā, savukārt trešās līdz sestās vietas ieguvēji vēl izspēlēja ceturtdaļfinālus.