BK «Ventspils» basketbolisti izcīna uzvaru pirmajā LBL pusfināla spēlē

Pašreizējie čempioni BK "Ventspils" trešdien ar 79:68 mājās pārspēja BK "Jēkabpils" pirmajā spēlē Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā, kur uzvarētāju noteiks cīņā līdz trim uzvarām, liecina rīkotāju informācija. Otrā pusfinālā "VEF Rīga" un "Liepāja/Triobet" pirmo spēli aizvadīs ceturtdien.

Uzvarētājiem 18 punktus guva Žanis Peiners, bet Trojs Bārnīss iekrāja 13 punktus. BK "Jēkabpils" rezultatīvākais bija Andrejs Šeļakovs ar 20 punktiem un 16 izcīnītām atlēkušajām bumbām, savukārt Rinalds Sirsniņš viesiem nodrošināja 13 punktus.

Izšķirošu pārsvaru BK "Ventspils" panāca pēdējās ceturtdaļas vidū un četras minūtes pirms spēles beigām nodrošināja vadību ar deviņiem punktiem (69:60), kas tobrīd bija spēles gaitā lielākā rezultāta starpība.

Bez Kristapa Janičenoka spēli aizvadījušajiem ventspilniekiem izdevās pirmais atrāviens līdz 21:11, taču viesi ar efektīvu aizsardzību līdz pirmās ceturtdaļas beigām samazināja rezultāta starpību līdz četriem punktiem (21:17), bet pēc pārtraukuma atjaunoja neizšķirtu (21:21). Neveiksmīgu BK "Jēkabpils" darbību uzbrukumā sev par labu izmantoja Ventspils komanda un veica 10:1 atrāvienu, turpretim puslaika beigās efektīvāk nospēlēja viesi un rezultāta starpība atkal sadila līdz diviem punktiem (34:32).

Jēkabpils basketbolisti uz brīdi pārņēma vadību trešajā ceturtdaļā, tomēr neviena komanda nespēja nostiprināties drošākā vadībā, un pēdējo ceturksni laukuma saimnieki sāka ar trīs punktu pārsvaru (55:52). BK "Ventspils" precizitāte uzbrukumā palīdzēja mājiniekiem nostiprināties vadībā un nosargāt uzvaru.

BK "Jēkabpils" uzņems nākamo pusfināla spēli sestdien, bet Ventspilī  fināla pretendenti atgriezīsies uz trešo cīņu 5.maijā. Ja sērijā vajadzēs vairāk nekā trīs spēles, ceturtais mačs Jēkabpilī būs 7.maijā.

Regulārā turnīra divas labākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" savus pirmos pretiniekus sagaidīja pusfinālā. BK "Jēkabpils" ceturtdaļfināla sērijā uzvarēja "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistus, turpretim "Triobet/Liepāja" vietu pusfinālā nodrošināja pret "Barons/LDz".

BK "Ventspils" un BK "Jēkabpils" pusfinālā tikās arī pērn, kad Kurzemes komanda sērijā guva spraigu uzvaru ar 3:2.