BK «Ventspils» basketbolisti grūtā cīņā pieveic čempioni «Valmiera/ORDO»

"OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē sestdien "Ventspils" grūtā cīņā ar 89:84 mājās apspēlēja pagājušās sezonas valsts spēcīgāko vienību "Valmiera"/ORDO, kamēr svarīgā cīņā par ceturto vietu kopvērtējumā "Jēkabpils" mājās uzvarēja "Barons kvartāls" spēlētājus.

Spēlē Ventspilī vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām "Ventspils" bija iedzinējos ar 75:76, tomēr pēc sekmīga nogriežņa priekšpēdējo minūti jau sagaidīja ar 82:76. Vēlāk Artūrs Bērziņš vēl panāca izlīdzinājumu, bet pēc tam ventspilnieki atguva piecu punktu pārsvaru un tika pie grūta panākuma.

Uzvarētājiem 15 punktus iemeta Kristaps Janičenoks, pa 14 punktiem sameta Ingus Jakovičs un Edgars Žeļonis, kamēr ar 13 punktiem atzīmējās Māris Gulbis.

Tikmēr "Valmiera"/ORDO rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija titulētais Dors Fišers, bet pa 14 punktiem sameta Jānis Kaufmanis un Artūrs Bērziņš.

Šis ventspilniekiem LBL turnīrā bija devītais panākums pēc kārtas, turklāt iepriekšējais zaudējums tika ciests tieši pret Valmieras komandu. Lai nodrošinātu uzvaru regulārajā turnīrā, Kurzemes klubam jāizcīna vēl tikai viena uzvaras.

Tikmēr valmieriešiem, lai pakāptos no trešās uz otro pozīciju, tagad nepieciešams uzvarēt visās četrās atlikušajās spēlēs, cerot, ka "VEF Rīga" zaudēs abus savus dueļus.

Citā spēlē "Jēkabpils", pateicoties sekmīgajai trešajā ceturtdaļai, mājās ar 79:63 uzvarēja "Barons kvartāls" spēlētājus.

Šeit "Jēkabpils" sastāvā ar 17 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās Jurijs Aleksejevs, kamēr 13 punktus sameta Jānis Antrops. Tikmēr rīdziniekiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Tailers Larsons.

Komandām šis duelis bija svarīgs cīņā par ceturto vietu kopvērtējuma tabulā un līdz ar to sava laukuma priekšrocībām izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā. "Barons kvartāls" uzvaras gadījumā būtu apsteigusi ceturtajā vietā esošo "Jēkabpili". Ja vienības sezonu noslēgs ceturtajā un piektajā pozīcijā, tās savā starpā spēkosies sacensību ceturtdaļfinālā.

Vēl vienā spēlē sestdien "Liepāja"/"Triobet" viesos ar 87:77 apspēlēja "Ogre"/"Kumho Tyre" basketbolistus. Uzvarētājiem 21 punktu iemeta Artjoms Butjankovs, kamēr ogrēniešiem to pašu iespēja Jānis Pozņaks.

Pirms šī mača abas komandas kopvērtējumā bija gandrīz blakus, bet tagad "Liepāja"/"Triobet" vienība kļuvusi par galveno pretendentu uz sesto vietu un noslēdzošo ceļazīmi izslēgšanas turnīram.

LBL kopvērtējumā stabilā līderpozīcijā ar 24 uzvarām 26 mačos ir "Ventspils" komanda, kurai ar 12 uzvarām 16 spēlēs seko "VEF Rīga". Trešā ar 18 uzvarām 28 mačos ir pagājušās sezonas čempione "Valmiera"/ORDO.

Aiz pirmā trijnieka ar 16 uzvarām 28 mačos seko "Jēkabpils", bet piektā ar 13 panākumiem 26 mačos ir "Barons kvartāls". Savukārt "Liepāja"/"Triobet" ar 13 panākumiem 28 dueļos atrodas sestajā pozīcijā, kas regulārās sezonas beigās dos pēdējo vietu uz izslēgšanas turnīru.

Aiz pirmā sešinieka ar 11 uzvarām 27 mačos ir "Jūrmala"/"Fēnikss", bet "Ogre"/"Kumho Tyre" seko ar 11 panākumiem 28 cīņās. Vēl "Latvijas Universitāte" izcīnījusi piecas uzvaras 26 mačos, bet turnīra tabulu noslēdz "Valka"/"Valga", kas guvusi trīs uzvaras 17 spēlēs.

"VEF Rīga", kas spēlē arī VTB Vienotajā līgā, un "Valka"/"Valga", kas piedalās arī Igaunijas čempionātā, LBL pamatturnīrā spēlēs divus apļus, aizvadot pa 18 spēlēm katra, bet astoņas citas komandas savā starpā spēlēs četrus apļus, katrai no šīm komandām aizvadot pa 32 spēlēm.

LBL pamatturnīrs ilgs līdz aprīļa vidum. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.