BK «Ventspils» basketbolisti Eiropas kausa ceturtdaļfinālu sāk ar minimālu zaudējumu

Pirmajā spēlē Eiropas kausa izcīņas izslēgšanas turnīrā BK "Ventspils" basketbolisti trešdien Stambulā ar 77:78 piekāpās Turcijas klubam "Bahçeşehir Koleji", bet saglabāja labas izredzes iekļūt nākamajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Ceturtdaļfināla pārī uzvarētāju noteiks divu spēļu summā.

Ventspils komandai kā grupas uzvarētājai ir priekšrocība atbildes spēli aizvadīt mājās, kur mačs paredzēts 11.martā.

Stambulā rezultatīvākais ventspilniekiem bija 18 punktus guvušais Jānis Kaufmanis, bet Timotijs Šortss guva 16 punktus un veica deviņas rezultatīvas piespēles. Turcijas komandā ar 24 punktiem izcēlās Kamerons Klārks.

BK "Ventspils" lielāko spēles daļu bija vadībā un trešās ceturtdaļas vidū panāca 11 punktu pārsvaru (57:46). Laukuma saimniekiem izredzes pirms atbildes spēles izdevās uzlabot pēdējā ceturksnī, pārņemot vadību, bet pēdējās sekundēs viena punkta pārsvaru nodrošinot ar realizētu soda metienu. Šortsam vēl bija pēdējā uzbrukuma iespēja, tomēr bumba pēc viņa pustālā metiena grozā nekrita.

Turnīrā līdzšinējās spēlēs BK "Ventspils" zaudēja tikai vienā mačā un pārvarēja divas grupu kārtas. Ja ventspilnieki sasniegs pusfinālu, tur viņu pretinieki būs Baltkrievijas kluba Minskas "Cmoki" un Dānijas "Bakken Bears" dueļa uzvarētāji.

Eiropas kausa izcīņa ir otrais prestižākais Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotais klubu turnīrs Vecajā pasaulē.