BK «Ventspils» basketbolisti divkāršo pārsvaru LBL pusfinālā

Pašreizējā čempionvienība BK "Ventspils" sestdien viesos ar 88:81 uzvarēja BK "Jēkabpils" otrajā spēlē Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā, kur rezultāts kļuva 2:0, liecina rīkotāju informācija. Iekļūšanai finālā komandai jāgūst trīs uzvaras.

Ventspilniekiem Māris Gulbis iekrāja 26 punktus, bet pa 11 punktiem nodrošināja Trojs Bārnīss un Artis Ate. BK "Jēkabpils" rezultativitātes līderis bija Rinalds Sirsniņš ar 24 punktiem, turpretim Maikls Burvels izcēlās ar 19 punktiem un 11 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Abas komandas pabija vadībā pirmajā puslaikā, bet BK "Jēkabpils" lielāko pārsvaru sasniedza nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms otrās ceturtdaļas beigām, kad Sirsniņš ar trīspunktu metienu panāca septiņu punktu vadību (46:39). Taču līdzvērtīga spēkošanās turpinājās, un dažu punktu pārsvars brīžiem bija te laukuma saimniekiem, te viesiem. BK "Ventspils" basketbolisti pēdējo ceturksni sāka ar minimālu viena punkta pārsvaru (67:66), bet cīņas pēdējās četrarpus minūtēs ar strauju atrāvienu nodrošināja sev mierīgāku mača galotni.

Sērijā nākamo spēli abi fināla pretendenti aizvadīs 5.maijā Ventspilī. Ja sērijā vajadzēs vairāk nekā trīs spēles, ceturtais mačs Jēkabpilī būs 7.maijā. BK "Ventspils" un BK "Jēkabpils" pusfinālā tikās arī pērn, kad Kurzemes komanda sērijā guva spraigu uzvaru ar 3:2.

Regulārā turnīra divas labākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" savus pirmos pretiniekus sagaidīja pusfinālā. BK "Jēkabpils" ceturtdaļfināla sērijā uzvarēja "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistus, turpretim "Triobet/Liepāja" vietu pusfinālā nodrošināja pret "Barons/LDz".

Otrā pusfinālā "VEF Rīga" ar 1:0 ir vadībā pret "Liepāja/Triobet". Nākamā spēle šajā pārī būs svētdien Liepājā.