BK «Valmiera» un BK «Jēkabpils» panāk neizšķirtu LBL ceturtdaļfinālos (papildināts)

Jaunā galvenā trenera Gata Meldera vadītā BK "Valmiera" un BK "Jēkabpils" ar izbraukumā gūtām uzvarām ceturtdien atjaunoja neizšķirtu Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijās, liecina organizatoru informācija. BK "Valmiera" ar 71:64 revanšējās "Jūrmala/Fēniksam", savukārt BK "Jēkabpils" noturēja uzvaru 80:79 pār "Liepāja/Triobet".

Cīņā līdz vienas komandas trim uzvarām rezultāts pirms sestdien Valmierā un Jēkabpilī paredzētajām nākamajām spēlēm abos pāros kļuva 1:1.

BK "Valmiera" pa 19 punktiem guva Jānis Kaufmanis un Andrejs Gražulis, turpretim Jūrmalas komandā rezultativitātes līderis ar 26 punktiem bija Aigars Šķēle. Uzvaru Valmieras komanda nodrošināja pēdējā ceturtdaļā, kuras sākumā bija iedzinējos ar 49:53, taču turpinājumā spēja gūt 22 punktus.

Otrā ceturtdaļfinālā "Liepāja/Triobet" uzvaru divas sekundes pirms spēles beigām varēja nodrošināt Ivars Timermanis, kurš tomēr netrāpīja nevienu no diviem soda metieniem. Vismaz viens precīzs metiens būtu ļāvis panākt neizšķirtu, lai pacīnītos pagarinājumā. Jēkabpils komandā Kamerons Randlss iekrāja 20 punktu, savukārt Trojs Bārnīss izcēlās ar 17 punktiem un izcīnītām 15 atlēkušajām bumbām. Liepājas komandā 18 punktus nodrošināja Artis Ate.

Jau vēstīts, ka pēc zaudējuma sērijas pirmajā spēlē BK "Valmiera" atlaida galveno treneri Vari Krūmiņu, kura vietā stājās Melderis.

Pusfinālā vieta ir garantēta LBL regulārās sezonas uzvarētājiem BK "Ventspils" un otrās vietas īpašniekiem "VEF Rīga", kas ir pašreizējie Latvijas čempioni.