Latvijas – Igaunijas basketbola līga. BK "LU" – BK "Ogre". Tiešraide

Latvijas – Igaunijas basketbola līga. BK "LU" – BK "Ventspils". Tiešraide

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēles BK "Ventspils" - BK "Ogre" epizodes

BK «Ogre» viesos revanšējas BK «Ventspils» basketbolistiem Latvijas–Igaunijas līgā

BK "Ogre" otrdien viesos ar 79:78 pārspēja BK "Ventspils" basketbolistus Latvijas–Igaunijas līgā, sagādājot mājiniekiem ceturto zaudējumu pēc kārtas un revanšējoties par neveiksmi abu komandu iepriekšējā spēlē.

Uzvarētājiem ar 18 punktu guvumu izcēlās Rihards Zēbergs, savukārt Kristaps Dārgais pievienoja 10 punktus un izcīnīja 18 atlēkušās bumbas, kā arī septiņas reizes rezultatīvi piespēlēja. Ventspils komandā ar 23 punktiem rezultatīvākais bija Emanuels Vembi.

Zēbergs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka uzvara ar viena punkta pārsvaru arī ir uzvara, turklāt tā ir ļoti svarīgs ieguvums turnīra tabulā.

Saruna ar Rihardu Zēbergu

Mājiniekiem pēc nedrošāka sākuma savu spēli atrada centra spēlētājs Vembi, palīdzot BK "Ventspils" pirmajā ceturksnī iegūt 20:15 pārsvaru. Ogres komanda vairākkārt veiksmīgi darbojās pie pretinieku groza, tomēr mājinieku aktīvā aizsardzība sarežģīja uzbrukumu veidošanu.

Ventspils komanda puslaika turpinājumā atrada vairāk plaisu pretinieku aizsardzībā un četrās minūtēs nostiprinājās vadībā (30:22), ko gan vēl ātrāk pazaudēja, un Markuss Lastiņš viesiem panāca neizšķirtu 32:32. Puslaika izskaņā "Ventspils" gan saglabāja trīs punktu pārsvaru (42:39).

Saruna ar Gunti Sīpoliņu un Kristapu Dārgo

BK "Ogre" basketbolists Kristaps Dārgais puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai jāsamazina kļūdas aizsardzībā, jo tās pirmajā puslaikā ļāva pretiniekiem gūt vieglus punktus. Kad izdevās labāk kustināt bumbu, tas pozitīvi atspoguļojās arī rezultātā, piebilda Dārgais. Savukārt "Ventspils" spēlētājs Guntis Sīpoliņš atzina, ka abas komandas ir spēkos līdzvērtīgas.

Atsākoties spēlei viesi labāk spēja izmantot pretinieku kļūdas un trīsarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Rihards Zēbergs vadībā jau izvirzīja "Ogri" (57:55). Trešā ceturkšņa izskaņā tālu trīspunktnieku trāpīja Edgars Lasenbergs, palielinot "Ogres" pārsvaru līdz 64:59.

Ventspils komandai pēdējā ceturtdaļā krājās kļūdas uzbrukumā un mājinieki arī zaudēja bumbas cīņā pie sava groza, tomēr uzcītība aizsardzībā pēdējā ceturkšņa vidū vēl palīdzēja panākt neizšķirtu (66:66). Minūti pirms beigu svilpes Uģa Pinetes trīspunktu metiens nodrošināja "Ogrei" piecu punktu pārsvaru (76:71) un vadību viesi noturēja.

Saruna ar Rinaldu Sirsniņu

BK "Ogre" ģenerālmenedžeris Rinalds Sirsniņš pastāstīja, ka komandā, iespējams, būs vēl kāds papildinājums vēl līdz gadumijai, jo sastāvs vēl nav nokomplektēts par 100%. "Ogrei" iepriekš sezonā nav veicies ar viesspēlētājiem, taču viņu izvēlē noteicošas bija komandas budžeta iespējas, atzina Sirsniņš. Viņš uzsvēra, ka ogrēniešu uzdevums Latvijas-Igaunijas līgā ir iekļūt astotniekā un tālāk jāraugās uz tikšanu finālčetriniekā, bet Latvijas čempionātā mērķis ir medaļas.

Saruna ar Uldi Švēdi pirms spēles

BK "Ogre" galvenais treneris Uldis Švēde pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ir atguvusies pēc iepriekš svārstīga snieguma. Švēde uzsvēra, ka pret "Ventspili" jāsavāc atlēkušās bumbas un jāspēj ātri atgriezties aizsardzībā, lai neļautu pretiniekiem veikt ātrus triecienus.

Saruna ar Gintu Fogelu pirms spēles

Savukārt BK "Ventspils" galvenais treneris Gints Fogels pastāstīja, ka komandas jaunais leģionārs Emanuels Vembi ir iejuties sastāvā un gatavs spēlēt. Fogels sagaida, ka ventspilnieki precīzāk nospēlēs aizsardzībā nekā abu komandu pirmajā spēlē un spēs nepieļaut muļķīgas kļūdas.

Ventspils komanda ar astoņām uzvarām 14 spēlēs turnīra tabulā noturējās astotniekā, bet kurzemniekiem jau uz pēdām min BK "Ogre" ar astoņiem panākumiem 16 cīņās. Abas komandas šosezon novembrī jau tikās Ogrē, kur pārāki bija ventspilnieki (94:88).

Regulārajā sezonā 16 komandas līgā izspēlēs divus apļus, kam sekos ceturtdaļfināli un finālčetrinieka turnīrs.