BK «Ogre» nespēj izcīnīt Latvijas–Igaunijas basketbola līgas bronzu

Latvijas–Igaunijas Basketbola līgas bronzas finālā BK "Ogre" ar 77:84 piekāpās "Parnu Sadam" vienībai, noslēdzot šo turnīru bez godalgām.

Pirms spēles pērnaviešu treneris Heiko Rannula norādīja, ka pretinieki ir spēcīga komanda un prognozēja grūtu spēli. “Mums jābūt gataviem fiziskai cīņai,” norādīja treneris.

Pirmsspēles saruna ar Heiko Rannulu

Grūtu cīņu prognozēja arī “Ogres” treneris Uldis Švēde, norādot, ka vājo pušu “Final 4” nav. Sestdien pusfinālā komanda piedzīvo graujošu zaudējumu "VEF Rīga".

Pirmspēles saruna ar Uldi Švēdi

"Ogres" komandā ar rezultativitāti izcēlās Prentiss Niksons, gūstot 20 punnktus, bet 11 punktus un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Kristaps Dārgais. Savukārt pērnaviešiem ar 30 punktiem rezultatīvākais bija Roberts Valge.

Spēle iesākās gana līdzīgi, bet pirmās ceturtdaļas beigās "Parnu Sadam" spēja gūt piecus punktu pārsvaru. Pirmais spēles nogrieznis noslēdzās ar 16:21.

“Ogres” treneris Artūrs Bērziņš pēc pirmā ceturkšņa LTV sacīja, ka komandai ir, ko likt pretim igauņiem, un pauda cerību, ka viss būs labi.

Artūrs Bērziņš pēc 1. ceturtdaļas

Taču otrās ceturtdaļas sākumā pērnavieši turpināja palielināt rezultāta starpību. Un loģisks bija arī pirmā puslaika noslēgums – 34:48.

“Parnu Sadam” spēlētājs Andris Misters LTV norādīja, ka komandai izdevies uzbrukumā iemest dažus labus metienus, tādēļ rezultāts ir tāds, kāds ir. Misters atklāja, ka komanda pēc sestdienas sāpīgā zaudējuma norunājusi, ka sāpīgās emocijas paliek vakardienā, un šodien ir jauna diena.

Saruna ar Andri Misteru

“Ogres” spēlētājs Lauris Blaus atklāja, ka ogrēnieši ļauj pretiniekiem pārāk daudz vieglus punktus samest, un arī paši pārāk pavirši nospēlējuši uzbrukumā. Taču viņš pauda pārliecību, ka pēc pārtraukuma izies laukumā ar jaunu spēku un enerģiju, un spēs uzbrukumā labāk nospēlēt.

Lauris Blaus pēc 1. puslaika

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss norādīja, ka vēlētos, lai “Ogre” spēlē daudzveidīgāk, jo tik daudz ielaistu punktu – tas ir par daudz. Cipruss gan uzsvēra, ka sestdienas spēle ogrēniešiem bijusi ļoti emocionāla. Un arī sezona bijusi grūta – divas spēles nedēļā un Covid-19 dēļ visu laiku izmaiņas.

Intervija ar Kasparu Ciprusu

Trešajā ceturksnī metieni bija precīzāki, un nogriežņa vidū ogrēnieši spēja samazināt deficītu zem desmit punktiem. Trešais ceturksnis noslēdzās ar astoņu punktu deficītu ogrēniešiem – 54:62.

Noslēdzošajā ceturksnī spēle atguva intrigu – nepilnas divas minūtes līdz spēles beigām ogrēniešu deficīts bija vien seši punkti. Bet neprecīzs tālmetiens spēles noslēgumā, un cerību stariņš izdzisa. Un spēle noslēdzās ar "Ogres" zaudējumu 77:84.

“Daudz kā pietrūka,” pēc spēles atzina ogrēnietis Rinalds Sirsniņš, norādot, ka ļāvuši iespēlēties pretinieku līderiem un uzbrukumā nav varējuši atrast savu ritmu.

Pēcspēles saruna ar Rinaldu Sirsniņu

Ogres komanda pamatturnīrā spēja izcīnīt 16 uzvaras, turnīra tabulā ierindojoties piektajā pozīcijā, savukārt pērnavieši ar 15 uzvarām bija septītajā vietā.

Izslēgšanas spēlēs “Ogre” ar 2-0 bija pārāka par Tallinas “TallTech”, bet “Parnu Sadam” spēja izslēgt no cīņas Tallinas “Kalev/Cramo”.

Svētdien lielākā intriga gan vēl priekšā, jo cīņā par čempiona titulu tiksies “VEF Rīga” un Hābnēmes “Viimsi”. Spēles sākums plkst. 17, tiešraide LTV7 un LSM.lv.