Latvijas čempionāta 1.finālspēle. HK "Zemgale/LLU" - HK "Olimp/Venta 2002"

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ogre" – "Pärnu Sadam"

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. BK "Ventspils" - "AVIS UTILITAS Rapla"

BK «Ogre» iekļūst Latvijas-Igaunijas basketbola līgas pusfinālā, BK «Ventspils» izstājas

BK "Ventspils" ceturtdien Rīgā ar 69:79 zaudēja Raplas "Avis Utilitas" basketbolistiem Latvijas-Igaunijas līgas ceturtdaļfinālā un neiekļuva turnīra četru spēcīgāko komandu vidū, liecina rīkotāju informācija. Latvijas basketbolam veiksmīgāks bija nākamais ceturtdaļfināls, kurā BK "Ogre" ar 77:68 uzveica "Parnu Sadam" vienību.

Ventspilniekiem ar 18 punktu guvumu un izcīnītām 11 atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Kristofers Kofijs, savukārt Artūrs Ausējs nodrošināja 15 punktus. Raplas komandā ar 36 punktiem izcēlās Brendons Čildress, bet 17 punktus pievienoja Latvijas basketbolists Roberts Freimanis, kura rēķinā bija arī 14 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Zema metienu precizitāte liedza Ventspils komandai līdzvērtīgi iejusties spēlē un pāris minūtes pēc otrās ceturtdaļas sākuma Igaunijas kluba pārsvars sasniedza 23:8. Otrā ceturkšņa vidū ventspilnieki uz brīdi sasparojās, tomēr Raplas vienība puslaiku noslēdza ar 17 punktu vadību (35:18).

Vēl vienu atrāvienu Igaunijas komanda sarūpēja trešās ceturtdaļas sākumā un pēc Čildresa trāpīta trīspunktu metiena panāca jau +28 (46:18). Nonākusi kritiskā situācijā, Ventspils komanda attapās un aizvadīja enerģisku ceturtdaļas galotni, bet mača pēdējā ceturkšņa sākumā sadeldēja deficītu līdz 11 punktiem (43:54). Tālāka pakaļdzīšanās gan noslāpa, viesu līderiem atrodot plaisas ventspilnieku aizsardzībā.

BK "Ventspils" basketbolists Kristaps Mediss pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda psiholoģiski nebija gatava ceturtdaļfināla duelim. Mediss nespēja izskaidrot, kādēļ tā noticis. Savukārt Freimanis uzsvēra, ka Raplas komandai izdevās īstenot savu spēles plānu un arī "Ventspils" izrāviena laikā saglabāt vēsu prātu.

Spraigākajā dienas otrajā spēlē BK "Ogre" 16 punktus iekrāja Andre Volkers, bet 15 punktus pievienoja Rinalds Sirsniņš. Pērnavas komandā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Edons Makhuni.

Ieskats BK "Ogre" - "Parnu Sadam" spēlē

Arī ogrēnieši pirmajā ceturtdaļā lielākoties bija iedzinējos, taču pirmajā pārtraukumā jau devās ar minimālu pārsvaru (20:19). Līdzvērtīgs spēku samērs saglabājās arī pirmā puslaika izskaņā (33:33). Riharda Kuksika trīs trāpīti trīspunktu metieni trešās ceturtdaļas otrajā pusē palīdzēja BK "Ogre" līdz pēdējam pārtraukumam iekrāt 10 punktu vadību (58:48). Pēdējo ceturksni Ogres komanda sāka ar 10:1 izrāvienu, praktiski izšķirot mača iznākumu, lai arī spēles galotnē Pērnavas komanda rezultāta starpību samazināja.

Sestdien pusfinālos Raplas "Avis Utilitas" tiksies ar regulārās sezonas uzvarētāju Igaunijas turnīrā Tallinas "Kalev/Cramo", savukārt Latvijas spēcīgākā komanda "VEF Rīga" mērosies spēkiem ar BK "Ogre".

Finālspēles par zelta un bronzas medaļām notiks svētdien.