BK «Ogre» ģenerālmenedžeris Sirsniņš: Vēlos atgriezties laukumā un iemest vismaz vienu trīspunktnieku jaunajā zālē

Šobrīd Rinalds Sirsniņš ir basketbola kluba "Ogre" ģenerālmenedžeris, bet spēlētāja karjerai viņš punktu vēl nav licis. Sezonas sākums vienmēr ir saspringts, un vispirms jāizdziedē trauma, taču Sirsniņš sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja par plāniem apvienot divus pretējus amatus, un ļoti iespējams, ka sezonas otrajā pusē viņš atgriezīsies laukumā.

Sirsniņš vēl pērnajā sezonā bija BK "Ogre" kapteinis, bet, kad ilggadējais kluba ģenerālmenedžeris Jānis Laganovskis nolēma no amata atkāpties, šī vieta tika piedāvāta Sirsniņam, un viņš, ilgi nedomājot, piekrita.

Saruna ar BK ''Ogre'' ģenerālmenedžeri Rinaldu Sirsniņu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Es domāju, ka tās pārmaiņas noritēja diezgan veiksmīgi. Jānim [Laganovskim], teiksim tā, bija jāpaņem, nezinu, varbūt to var saukt par profesionālo pauzi, bet nu viņš gribēja kaut ko citu padarīt. Tādējādi bija atbrīvojusies vieta, ko piedāvāja man. Ja godīgi, tad baigi daudz es nemaz nedomāju, varbūt mazliet avantūriski, bet uzreiz piekritu, jo tas ir tas, ko es vienmēr esmu gribējis," pastāstīja Sirsniņš.

Lai arī jaunajā amatā palīdz tas, ka ir kontakti ar daudziem spēlētājiem un padomu sniedz gan citi amata kolēģi, gan Latvijas Basketbola savienība, Rinalds atzīst, ka spēlētāja lomā bija daudz vieglāk. 

"No malas viss izskatās daudz vienkāršāk un vieglāk. Teikšu godīgi, būt spēlētājam ir daudz, daudz reižu vieglāk, jo tu atnāc uz darbu, izdari savu darbu un ej mājās. Protams, tev jābūt augstākās kvalitātes spēlētājam, jāparāda savas labākās kvalitātes, bet tajā pašā laikā, kad esi iekšā vadībā, tad redzi, cik daudz problēmu, cik daudz risinājumu jāmeklē. Es biju iedomājies, ka tas ir vieglāk, bet man tas ir sava veida izaicinājums, ko es esmu pieņēmis, un man patīk," atzina kluba ģenerālmenedžeris.

Basketbola klubu ģenerālmenedžeriem īpaši saspringts ir sezonas sākums – šajā gadījumā izņēmums nav arī Ogres klubs.

Ģenerālmenedžera ikdienā ietilpst sarunas ar spēlētājiem un viņu aģentiem, līgumu veidošana, kā arī sponsoru meklēšana un piesaistīšana.

Komandas izveidošanā Ogres klubam un jaunajam ģenerālmenedžerim ir veicies labi, jo kārtējo gadu ir izdevies noturēt stabilu komandas kodolu, tajā pašā laikā piesaistot dažus jaunus spēlētājus.

"Ja mēs tik ilgi noturam kopā, tad droši vien spēlētāji ir apmierināti ar Ogres piedāvāto. Arī šogad tā bija viena no prioritātēm – turpināt visu gadu iesākto kodola saglabāšanu, jo tas ir redzams laukumā, cik daudz vieglāk spēlēt ir puišiem, kas pazīst viens otru jau gadiem," pastāstīja Sirsniņš.

Ļoti liela nozīme basketbola kluba darbībā ir finansējumam, un pēc iepriekšējās sezonas bija nelielas šaubas, vai visas neskaidrības tiks atrisinātas. Pateicoties Ogres novada pašvaldībai, visi jautājumi tika atrisināti un tapa arī jauns nodibinājums, kas klubam ļauj turpināt darboties.

Tas gan nenozīmē to, ka tāds pats finansējums būs arī nākamgad, un ilgtermiņā nekas nav atrunāts – tur lielu lomu spēlē Krievijas karš Ukrainā. Līdzīga situācija ir arī ar privātā sektora finansējumu, kur uzņēmumi labprāt palīdzētu un atbalstītu klubu, taču vispirms vēlās pārdzīvot ziemu un tikai tad runāt par potenciālu sadarbību.

Ģenerālmenedžeris norāda, ka Ogrē gan esot lielisks lokālais patriotisms un vairāki vietējie uzņēmēji esot klubam piedāvājuši palīdzību. 

Tieši šis saspringtais un aizņemtais sezonas sākums ir viens no iemesliem, kas attur Sirsniņu no atgriešanās laukumā, jo pirmkārt ir ģenerālmenedžera pienākumi, un tad viss pārējais. Neskatoties uz to, ģenerālmenedžeris sev ir izvirzījis mērķi apvienot abus amatus un jaunajā BK "Ogre" zālē iemest vismaz vienu trīspunktnieku.

"Jā, nu tā ir taisnība, tas mērķis ir jau vairākkārt izskanējis. Tas tiešām tā ir, ka es vēlos iemest vismaz vienu trīnīti jaunajā zālē vai hallē," atzina Sirsniņš.

Jaunā zāle BK "Ogre" spēlēm varētu būt gatava izslēgšanas spēlēm pavasarī.

"Skats ir tāds, ka iekšā vēl nepieciešams daudz darba, bet es zinu, ka mazliet kavējās pēc visiem prognozētajiem datumiem. Tas gan laikam vairāk bija saistīts ar karadarbību. Līdz ar to ir kaut kādi milzīgi transporta kavējumi un, ko man arī teica domē, ka prognozēts ir 2023. gada pirmajā pusgadā vai varbūt pat pirmajā ceturksnī nodot [zāli] ekspluatācijā. Ja tas izdosies, tad, tiekot izslēgšanas kārtā, mēs tiekam arī spēlēt zālē," pastāstīja ģenerālmenedžeris.

Ogres klubs vienmēr ir balstījies uz savas sistēmas audzēkņiem, kā arī Ogres Basketbola skolas audzēkņiem. Sirsniņš uzsver, ka jauniešiem ir ļoti liela interese par basketbolu un audzēkņu skaits aug katru gadu – palīdz tas, ka basketbols tiek spēlēts augstā līmenī.

"Ogres basketbola skola ir bijusi ar dziļām, dziļām saknēm un neskaitāmu izlašu spēlētājiem. Tā ka, es domāju, ka tas ir loģiski, ka mums nav baigi jācīnās par tiem bērniem, bet jaunieši, kam tiešām basketbols ir sirdī, viņi nāk un trenējas," teica Sirsniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti