BK «Jūrmala» un «Betsafe/Liepāja» gūst panākumus Latvijas basketbola līgā

"Jūrmalas" komanda sestdien "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā viesos ar rezultātu 79:68 (22:17, 16:21, 26:15, 15:15) pārspēja "Jēkabpili".

Pirmajā puslaikā komandas cīnījās neizšķirti 38:38, bet trešās ceturtdaļas otrajā pusē Jūrmalas basketbolisti ar izrāvienu 20:9 panāca pārsvaru desmit punktu robežās. Ceturtajā ceturtdaļā "Jūrmalas" pārsvars vienubrīd sasniedza 16 punktus, kūrortpilsētas komandai svinot drošu uzvaru.

Uzvarētājiem 14 punktus guva Haralds Kārlis, pa 12 punktiem guva Ivars Rihards Žvīgurs, Edgars Jeromanovs un Uģis Pinete, bet desmit punkti un 11 bumbas zem groziem bija lietuvietim Denisam Krestiņinam.

Mājiniekiem 16 punktus iemeta Kristaps Kanbergs, bet 13 punkti bija lietuvietim Dominikam Domarkam.

Jūrmalniekiem Latvijas čempionātā ir sešu uzvaru sērija un LBL ietvaros vienība cietusi tikai četrus zaudējumus, jo pa divām reizēm kūrortpilsētas komandu pieveikušas kopvērtējuma vadošās vienības "Ventspils" un "VEF Rīga". "Jūrmala" šoreiz trīsreiz uzvarējusi arī "Jēkabpili".

Tikmēr "Jēkabpils" sezonas pirmo pusi aizvadīja ļoti neveiksmīgi, bet kopš pie komandas stūres ir Sandis Buškevics deviņās LBL spēlēs izcīnītas piecas uzvaras un iegūta vieta izslēgšanas turnīra zonā. Tiesa, iepriekšejās divās spēlēs vienība zaudēja turnīra tabulā blakus esošajai "Betsafe"/"Liepāja".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Betsafe"/"Liepāja" sestdien savā laukumā ar rezultātu 87:73 (23:23, 15:12, 21:26, 28:12) pārsēja turnīra pastarīti "Valmieru"/ORDO, sarūpējot tai 12.zaudējumu pēc kārtas.

Pirms ceturtās ceturtdaļas valmierieši bija vadībā ar 61:59, bet ceturkšņa sākumā laukuma saimnieki veica 16 punktu izrāvienu, kā rezultātā panāca vadību ar 77:63 un ielika pamatus uzvarai.

Liepājas komandas rindās pa 22 punktiem guva Krists Pīternieks un Mareks Jurevičus, 16 punktus iemeta Roberts Krastiņš, bet 14 punkti bija Kārlim Paulam Lasmanim.

Valmieras vienībā 20 punktus guva Jānis Kaufmanis, bet ar 13 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām atzīmējās Viktors Iļjins.

Liepājnieki pēdējās astoņās LBL spēlēs guvuši vien trīs uzvaras, bet tāpat joprojām ļoti droši atrodas izslēgšanas turnīra zonā. Šonedēļ vienību atstāja vienīgais leģionārs Kails Bendžamins, bet pēc tam nācās šķirties arī no Laura Blaua un Toma Leimaņa.

Jau zināms oficiāli, ka pēc šīs sezonas basketbola klubs "Liepājas lauvas" beigs pastāvēt, tā vietā nākot jaunai vēju pilsētas vienībai.

Ar "Valmiera"/ORDO liepājnieki šosezon tikušies trīs reizes, svinot trīs uzvaras. Valmieras komanda zaudējusi jau 12 LBL spēlēs pēc kārtas, kaut iepriekšējās divās gandrīz sagādāja sensācijas un vien ļoti neveiksmīgas pēdējās minūtes lika zaudēt "Ventspilij" un "Jūrmalai".

LBL kopvērtējumā līderei "Ventspils" ir 17 uzvaras 18 mačos, savukārt ar 14 panākumiem 16 dueļos seko "VEF Rīga". Tikmēr "Jūrmalai" ir 14 uzvaras 18 cīņās, bet 13 panākumus 20 dueļos guvusi "Ogre".

Piektajā vietā ar astoņām uzvarām 19 cīņās ir "Betsafe"/"Liepāja", kam ar septiņām uzvarām 22 mačos seko "Jēkabpils".

Uzreiz aiz pirmā sešinieka ar piecām uzvarām 20 spēlēs ir "Latvijas Universitāte", divas uzvaras desmit mačos guvusi "Valka"/"Valga", bet "Valmiera"/ORDO iekrājusi trīs uzvaras 23 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr "VEF Rīga" spēlēs trīs apļus, bet "Valka"/"Valga" - divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Iepriekšējā pavasarī LBL čempionātā triumfēja "VEF Rīga" komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot "Ventspili", kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva "Barons kvartāls", kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.