BK «Jēkabpils» basketbolisti panāk neizšķirtu LBL pusfinālā pret BK «Ventspils»

BK "Jēkabpils" ceturtdien mājās saspringtā galotnē ar 87:85 uzvarēja pašreizējo čempionvienību BK "Ventspils" un panāca neizšķirtu Latvijas basketbola līgas (LBL) pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuva 2:2 un finālista noteikšanā izšķiroša būs piektā spēle.

Maikls Burvels laukuma saimnieku uzvarā ieguldīja 26 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet Pāvels Veselovs pievienoja 13 punktus. Viesiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Nikolaos Giks, turpretim 15 punktus nodrošināja Artjoms Butjankovs.

Pēc Gika trīspunktu metiena BK "Ventspils" 25 sekundes pirms cīņas beigām bija vadībā ar 84:83, taču ar trīspunktnieku ātri atbildēja arī Burvils, bet pēdējās 19 sekundēs abas komandas realizēja tikai pa vienam soda metienam. Ventspilniekiem bija pēdējās četras sekundes uzbrukumam, kas izvērtās nesekmīgs.

Spēles vidusdaļā uz brīdi vadībā pabija arī BK "Jēkabpils", tomēr viesiem lielākoties ar nelielu pārsvaru izdevās turēties līderu lomā. Pirmo ceturtdaļu Ventspils komanda pabeidza ar septiņu punktu vadību (30:23), taču laukuma saimniekiem precizitāte trīspunktu metienos palīdzēja deficītu likvidēt un trīsarpus minūtes pirms puslaika beigām pārņemt vadību (39:37). Ar plus vienu punktu (47:46) Jēkabpils vienība sāka trešo ceturtdaļu, kura noslēgumā ar minimālu deficītu jau bija iedzinējos (71:72), bet piecas minūtes pirms spēles beigām mājinieki atguva vadību un nodrošināja divu punktu pārsvaru (81:79).

Otrā pusfinālā sērijā "VEF Rīga" ar 2:1 ir vadībā pret "Liepāja/Triobet". Ceturtā spēle paredzēta piektdien Liepājā.

Finālā cīņa būs līdz vienas komandas četrām uzvarām, savukārt pusfinālu zaudētāji cīņā līdz trim panākumiem noteiks bronzas medaļniekus.

Regulārā turnīra divas labākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" savus pirmos pretiniekus sagaidīja pusfinālā. BK "Jēkabpils" ceturtdaļfināla sērijā uzvarēja "Jūrmala/Fēnikss" basketbolistus, turpretim "Triobet/Liepāja" vietu pusfinālā nodrošināja pret "Barons/LDz".