Bertāns sezonu sāk ar 14 punktiem, «Wizards» mača izskaņā zaudē

Latviešu basketbolistu pārstāvētā Vašingtonas "Wziards" trešdien sezonas pirmajā spēlē ar 107:113 piekāpās Filadelfijas "76ers", kamēr Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 102:106 piekāpās Fīniksas "Suns", liecina Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Dāvis Bertāns spēli uzsāka uz rezervistu soliņa, taču kopumā uz parketa pabija 20 minūtes (20:08). Šajā laikā viņš atzīmējās ar 14 punktiem, trīs atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un vienu bloku. "Latviešu lāzers" sekmīgi izpildīja četrus no sešiem tālmetieniem, kamēr vienīgais divpunktu metiens lidoja grozam secen. No soda atzīmes rūjienietis nekļūdīgi veica divus metienus.

Bertāns minūtes laikā realizē trīs trejačus

Anžejs Pasečņiks sezonas pirmajā spēlē laukumā nedevās.

Vašingtonas vienība ar 31 punktu izcēlās Bredlijs Bīls. Savukārt Rasels Vestbruks sameta 21 punktu, atdeva 15 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 11 bumbas zem groziem.

Tikmēr uzvarētājiem 29 punktus sameta Žoels Embīds.

Spēli labāk iesāka "Wizards", taču jau otrajā ceturtdaļā 13 punktu pārsvaru izdevās sasniegt "76ers". Līdz puslaikam galvaspilsētas komanda atstatumu spēja sadeldēt un trešo ceturtdaļu pat noslēgt ar desmit punktu vadību. Taču mača pēdējā nogrieznī pārāki bija Filadelfijas basketbolisti.

Nākamā spēle "Wizards" paredzēta sestdien pret Orlando "Magic".

Savukārt citā spēlē "Mavericks" bez Kristapa Porziņģa ierindā sezonu iesāka ar zaudējumu.

Jau vēstīts, ka Porziņģim aizvadītās sezonas beigās tika veikta ceļgala operācija. Laukumā liepājnieks atgriezīs ne ātrāk kā pēc gadumijas.

Sezonas otro spēli "Mavericks" aizvadīs piektdien, kad spēkosies ar pašreizējiem čempioniem Losandželosas "Lakers".

Jau ziņots, ka sezonu ar uzvaru sāka Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets", kas pirmajā spēlē droši tika galā ar Goldensteitas "Warriors".

Saīsinātajā NBA sezonā katrai komandai paredzētas 72 regulārās sezonas spēles. Vismaz sākotnēji spēles notiks pastiprinātos drošības apstākļos un bez skatītāju klātbūtnes. Taču sezona netiks aizvadīta īpašā "burbullī", kā tas bija pagājušās sezonas izslēgšanas turnīrā.