Bertāns pieticīgs «Wizards» zaudējumā; «Mavericks» izcīna uzvaru

Ar zemu precizitāti sestdien izcēlās latviešu basketbolists Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" ar 124:128 piekāpās pagājušā gada finālistiem Maiami "Heat". Savukārt Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 112:98 pārspēja Orlando "Magic", vēsta Nacionālā Basketbola asociācija (NBA).

Šajā spēlē Bertāns laukumā bija 22 minūtes (22:12), kas ir mazāk nekā iepriekšējās spēlēs. Rūjienietis sameta vien piecus punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva tikpat rezultatīvas piespēles un bloķēja vienu metienu. Viņš trāpīja tikai vienu no septiņiem metieniem no spēles, turklāt visi četri trejači lidoja grozam secen. Ierasti nekļūdīgā soda metienu izpilde šoreiz izpalika, jo Bertāns realizēja trīs no pieciem metieniem.

Anžejs Pasečņiks bija iekļauts spēles pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Vašingtonas komandā ar 22 punktiem atzīmējās Garisons Metjū.

Savukārt uzvarētājiem 31 punktu sameta Tailers Hero.

Vēl pēdējās ceturtdaļas ievadā "Heat" pārsvars sasniedza 24 punktus, taču "Wizards" prata to sadeldēt. Rezultātu izlīdzināt galvaspilsētas klubam tā arī neizdevās.

Savukārt citā spēlē Tims Hārdevejs juniors izcēlās ar 36 punktiem, veicinot "Mavericks" panākumu.

Sezonas debiju vēl arvien nav piedzīvojis liepājnieks Kristaps Porziņģis, kurš starpsezonā veica ceļgala operāciju.

Pēc desmit aizvadītām spēlēm "Wizards" ar divām uzvarām ieņem pēdējo piecpadsmito vietu NBA Austrumu konferencē. Savukārt uzvara pavirzījusi "Mavericks" uz ceturto pozīciju NBA Rietumu konferencē.

Nākamā spēle "Wizards" paredzēta pirmdien pret Fīniksas "Suns", savukārt Dalsas "Mavericks" pusotru stundu vēlāk sāks spēkoties ar Ņūorleānas "Pelicans".

NBA sezonā šogad katrai komandai paredzētas 72 regulārās sezonas spēles. Vismaz sākotnēji spēles notiks pastiprinātos drošības apstākļos un bez skatītāju klātbūtnes.