Bertāns pēdējās sekundēs nodrošina basketbola izlasei uzvaru pār Turciju pārbaudes spēlē

Gatavojoties Eiropas basketbola čempionāta finālturnīram, Latvijas valstsvienība sestdien Vācijā ar 81:79 uzvarēja Turciju pārbaudes turnīrā, informēja rīkotāji. Dairis Bertāns pēdējās sekundēs trāpīja soda metienu un pēc pretinieku saminstināšanās nedaudz vēlāk guva uzvaras grozu, kas Latvijas izlasei ļāva pārtraukt četru zaudējumu sēriju pārbaudes spēlēs.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija 16 punktus guvušais Mārtiņš Meiers, 14 punktus pievienoja Jānis Timma, Kristapa Janičenoka rēķinā bija 13 punkti, bet 12 punktus pievienoja Rolands Freimanis. Turcijai ar 16 punktiem izcēlās Melihs Mahmutoglu.

Spēles galotnē turki bija tuvāk uzvarai vai vismaz pagarinājumam, taču nerealizēja savu uzbrukumu un pēc pārkāpuma pret Bertānu Latvija sešas sekundes pirms spēles beigām ieguva tiesības uz diviem soda metieniem. Bertāns realizēja tikai pirmo un panāca neizšķirtu 79:79. Taču, atsākot spēli, turki pēc Janičenoka aktivitātes pazaudēja bumbu un Bertāns guva uzvaras grozu, atstājot pretiniekiem vairs tikai sekundi spēles laika.

Turki pirmās ceturtdaļas vidū panāca 10 punktu pārsvaru (17:7), taču nomainīja komandas līderus un spēku samērs izlīdzinājās, Latvijai līdz pārtraukumam pietuvojoties līdz 17:18. Otrajā ceturtdaļā palēna tempa spēlē ar nelielu pārsvaru vadībā pabija gan latvieši, gan turki, kas puslaika beigās bija priekšā ar diviem punktiem (33:31).

Rezultāta šūpoles turpinājās arī trešajā ceturtdaļā, kad epizodiskas veiksmes brīži bija gan Latvijas izlasei, gan Turcijai. Pēdējo ceturksni Latvija sāka ar trīs punktu pārsvaru (53:50), un, tuvojoties spēles beigām, abu komandu basketbolisti darbojās ar lielāku iedvesmu, taču prāvāku pārsvaru nespēja iegūt.

Sāna sasituma dēļ Latvijas izlasē laukumā nedevās Žanis Peiners.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Hamburgā Latvijas izlase zaudēja mājiniekiem vāciešiem (85:80), bet svētdien vēl spēlēs pret Poliju.

Latvijas izlases sastāvā turnīram Vācijā nav iekļauti Haralds Kārlis, Mārtiņš Laksa un Dāvis Rozītis, kuri turpina gatavoties individuāli un arvien pretendē uz vietu izlasē dalībai Eiropas čempionātā. Sastāvu Eiropas čempionātam Bagatskis nosauks augusta beigās pēc pēdējās pārbaudes spēles pret Maķedonijas izlasi.

Iepriekšējā pārbaudes turnīrā Tbilisi latvieši zaudēja visās spēlēs, piekāpjoties Itālijai, Gruzijai un Igaunijai. Pirms tam pārbaudes spēlēs Rīgā izdevās uzvarēt Poliju un Slovēniju.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.