Bertāns izslēgšanas spēles sāk ar 14 punktiem un zaudējumu spēcīgajai «76ers»

Savā pirmajā izslēgšanas spēlē kopā ar Vašingtonas "Wizards" svētdien Dāvis Bertāns ar 118:125 zaudēja Austrumu konferences regulārās sezonas uzvarētajiem Filadelfijas "76ers", liecina Nacionālās bBasketbola asociācijas (NBA) informācija. Šī bija pirmā spēle sērijā līdz četrām uzvarām.

Bertāns kopumā spēlēja 28 minūtes (27:54), kuru laikā samet 14 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu metienu. Rūjienietis trāpīja četrus no astoņiem tālmetieniem un vienu no diviem divpunktu metieniem. Kamēr latvietis bija uz parketa, "Wizards" guva par deviņiem punktiem vairāk nekā mājinieki. Tas bija otrais labākais rādītājs komandā.

Bertāns spēlē pārliecinoši iesaistījās jau pirmajā ceturtdaļā, kad ar diviem precīziem trejačiem pēc kārtas veicināja "Wizards" izrāvienu. Arī turpinājumā Bertāns epizodiski izcēlās ar rezultatīviem metieniem, taču punktu raža tik strauji vairs nepieauga.

Latvietis ar 11 punktiem bija raženākais Vašingtonas punktu guvējs pirmajā puslaikā.

Rezultatīvākais "Wizards" komandā bija sezonas līderis Bredlijs Bīls, kurš iekrāja 33 punktus. Vēl 16 punktus un 14 atlēkušās bumbas pievienoja Rasels Vestbruks.

Savukārt mājiniekiem ar 37 punktiem atzīmējās Tobiass Heriss.

Arī otrā komandu spēle risināsies Filadelfijā, komandām spēkojoties trešdien.

Jau ziņots, ka "Wizards" regulāro sezonu noslēdza kā astotā Austrumu konferences labākā vienība, vietu izslēgšanas turnīra garantējot kvalifikācijas spēlēs.

Izslēgšanas turnīra Latviju pārstāv arī Kristaps Porziņģis, kura Dalasas "Mavericks" "play-off" sāka ar uzvaru pār Losandželosas "Clippers".

Uz titulu vēl arvien pretendē 16 komandas – astoņas no katras divīzijas.