Bertāns gūst 15 punktus «Bilbao Basket» uzvarā basketbola Eiropas kausa mačā

Latvijas basketbolists Dairis Bertāns otrdien guva 15 punktus Spānijas komandas "Bilbao Basket" labā Eiropas Basketbola līgu apvienības (ULEB) kausa mačā, liecina rīkotāju informācija.

"Bilbao Basket" viesos ar rezultātu 90:81 uzveica Bonnas "Telekom Baskets". Spānijas klubs A grupā guva pirmo uzvaru divās spēlēs, bet Vācijas komanda piedzīvoja pirmo zaudējumu divos mačos.

Bertāns laukumā pavadīja 20 minūtes, trāpīja divus no trim divpunktu, trīs no pieciem trīspunktu un divus no diviem soda metieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, pārtvēra vienu bumbu un pieļāva vienu kļūdu.

B grupas mačā Ojāra Siliņa un Artūra Strautiņa pārstāvētā Itālijas komanda Redžio Emilija "Grissin Bon" viesos ar rezultātu 76:82 atzina Vācijas kluba Berlīnes "Alba" pārākumu. Viesi piedzīvoja pirmo zaudējumu divās spēlēs, savukārt mājinieki guva pirmo uzvaru divās spēlēs.

Siliņš laukumā pavadīja nepilnas 19 minūtes, guva sešus punktus, trāpīja vienu divpunktu, vienu no diviem trīspunktu un vienu no diviem soda metieniem, un pieļāva arī divas kļūdas.

Strautiņš, kuram 23. oktobrī paliks 17 gadi, bija iekļauts sastāvā šim mačam, taču laukumā nedevās.

Trešdien otrās kārtas spēles aizvadīs Jānis Timma ar Sanktpēterburgas "Zenit", Ronalds Zaķis ar Ļubļanas "Union Olimpija", Anžejs Pasečņiks ar "Gran Canaria" un galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā "Ņižņij Novgorod" komanda ar Kasparu Bērziņu sastāvā.

ULEB Eiropas kausā 36 komandas sadalītas sešās grupas pa sešiem klubiem, kas aizvadīs divu apļu turnīru. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs nākamajā kārtā.

Šosezon neviens Latvijas klubs ULEB Eiropas kausā nespēlē. Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" startē VTB Vienotajā līgā, savukārt BK "Ventspils" nākamnedēļ uzsāks dalību FIBA Eiropas kausa izcīņā.