Bertāns atkārto tālmetienu rekordu; Porziņģim zema precizitāte zaudējumā

Dāvis Bertāns svētdien atkārtoja savu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) tālmetienu rekordu, realizējot astoņus trejačus. Viņa pārstāvētā Vašingtonas „Wizards” ar 89:100 piekāpās Maiami „Heat”. Zaudējumu piedzīvoja arī Kristapa Porziņģa Dalasas „Mavericks”, kas ar 109:112 atzina Indiānas „Pacers” pārākumu, liecina NBA informācija.

Bertāns 27 minūtēs (27:11) guva 25 punktus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas. Rūjienietis izmeta 15 tālmetienus, no kuriem astoņi krita grozā. Vēl vienu punktu viņš pievienoja no soda metienu atzīmes.

Bertāna spēles momenti

Pēc spēles Bertāns atzina, ka pēc astoņiem gūtajiem tālmetieniem viņam nebija labas iespējas rekordu labot. „Ja es tieku pie iespējas un man liekas, ka varu trāpīt, tad es metu. Ja man ir sajūta, ka varu izdarīt ko citu, tad es to arī daru,” sacīja Bertāns.

Anžejs Pasečņiks šajā spēlē nepiedalījās.

Savukārt Porziņģis spēlēja 38 minūtes (38:16), kuru laikā iemeta deviņus punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles un bloķēja divus metienus. Liepājniekam bija ļoti zema metienu precizitāte no spēles – visi pieci tālmetieni lidoja grozam secen, savukārt no tuvākas distances viņš trāpīja trīs metienus no duča. Vēl trīs punktus viņš pievienoja no soda līnijas, izpildot kopā četrus metienus.

Dalasas rindās rezultatīvākais bija Luka Dončičs ar 36 punktiem.

Šosezon „Mavericks” uzvarējuši 39 no 65 spēlēm, kas dod septīto vietu NBA Rietumu konferencē. Tikmēr „Wizards” pēc 63 mačiem ir devītie Austrumu konferencē ar 23 uzvarām.

Otrdien „Wizards” uzņems Ņujorkas „Knicks”, bet „Mavericks” viesosies pie Sanantonio „Spurs”.