Bertānam astoņi punkti «Wizards» uzvarā pār «Celtics»; Porziņģa «Mavericks» zaudē

Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" svētdien ar 104:91 pieveica spēcīgo Bostonas "Celtics", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija. Galvaspilsētas klubam šis bija pirmais panākums pēdējās trīs spēlēs. Tikmēr citā spēlē Kristapa Porziņģa Dalasas "Mavericks" ar 118:121 piekāpās Portlendas "Trail Blazers".

(papildināts ar Dalasas "Mavericks" spēles rezultātu)

Bertāns kopumā spēlēja 24 minūtes un 20 sekundes, kur laikā guva astoņus punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvas piespēles un bloķēja vienu metienu. Rūjienietis trāpīja divus no septiņiem tālmetieniem un divus no trim sodiņiem. Viņa vienīgais divpunktu metiens bija nesekmīgs. Ar Dāvi laukumā "Wizards" guva par 17 punktiem vairāk, nekā ielaida.

Kārtējo rezultatīvo spēli aizvadīja Bredlijs Bils, kurš atzīmējās ar 35 gūtiem punktiem. Rasels Vestbruks guva 13 punktus, izcīnīja deviņas bumbas zem groziem un 11 reizes asistēja partneriem.

Bostonas laba 25 punktus sameta Džeilens Brauns un Kemba Volkers.

Savukārt Porziņģis 31 minūtē (31:11) guva 18 punktus, izcīnīja astoņus punktus, pārtvēra vienu pretinieku bumbu un bloķēja divus metienus. Liepājnieks nerealizēja nevienu no trim trejačiem, trāpīja piecus no sešiem divpunktu metieniem un visus astoņus soda metienus. Kamēr Porziņģis bija laukumā, "Mavericks" guva par sešiem punktiem mazāk nekā pretinieki.

Kārtējo rezultatīvo maču aizvadīja Luka Dončičs, kurš šoreiz guva 44 punktus.

Tikmēr uzvarētajiem 34 punktus sameta Demjens Lilārds.

Vēl trešās ceturtdaļas ievadā Dalasas klubs bija vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, bet nepilnas desmit minūtes vēlāk viņiem jau bija 14 punktu deficīts. Atstatumu mača galotnē izdevās sadeldēt, bet gala vārds tomēr piederēja "Trail Blazers".

Pēc uzvaras "Wizards" sezonas kopvērtējumā pakāpās uz priekšpēdējo 14. vietu NBA Austrumu konferencē. Līdz šim 24 spēlēs Vašingtonas vienība uzvarējusi septiņas reizes. Savukārt "Mavericks", kas 28 mačos uzvarējusi 13 reizes, ir 11. vietā NBA Rietumu konferencē.

Nākamo spēli "Wizards" pirmdien aizvadīs pret Hjūstonas "Rockets". Dalasas komandai nākamā cīņa plānota vien trešdien pret Detroitas "Pistons".