Bertāna pārstāvētā «Mavericks» septītajā spēlē sagrauj «Suns», iekļūst NBA konferences finālā

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns svētdien palika bez punktiem, taču viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" sērijas septītajā spēlē ar 123:90 viesos sagrāva konferences regulārās sezonas uzvarētājus Fīniksas "Suns", liecina Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) informācija. Uzvara Dalasas komandu ieveda Rietumu konferences finālā.

Sērijā "Mavericks" bija pārāki ar 4-3.

Bertāns spēlēja nepilnas 14 minūtes (13:49), kuru laikā punktus neguva, bet izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu metienu. Rūjienietis izpildīja trīs tālmetienus, taču tie bija nesekmīgi. Viņam esot laukumā, "Mavericks" iekrāj trīs punktu pārsvaru.

Rezultatīvākais Dalasas komandā bija slovēnis Luka Dončičs, kurš guva 35 punktus. Vēl 30 punktus pievienoja Spensers Dinvidijs.

Tikmēr mājiniekiem Kamerons Džonsons bija rezultatīvākais ar 12 punktiem.

Jau pirmajā puslaikā "Mavericks" iekrāja 30 punktu pārsvaru, ar 57:27 dominējot par "Suns". Pirmajā puslaikā 27 punktus guva Dončičs. Šī bija pirmā reize pēdējo 25 gadu laikā, kad kādā no izslēgšanas spēlēm spēlētājs puslaikā iekrāj vismaz tikpat punktus, cik visa pretinieku komanda kopā.

Spēles spilgtākās epizodes

Šī bija pirmā sērijas spēlē, kurā panākumu neguva laukuma saimnieki.

Konferences finālā "Mavericks" tiksies ar Goldensteitas "Warriors". Savukārt Austrumu konferencē finālā spēkosies Maiami "Heat" un Bostonas "Celtics".

Jau ziņots, ka "Mavericks" izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 4-2 pieveica Jūtas "Jazz".

Bertāns ir vienīgais Latvijas pārstāvis šī gada NBA izslēgšanas turnīrā.