Intervija ar Guntu Baško

Intervija ar treneri Mārtiņu Zībārtu

Pārbaudes spēle basketbolā sievietēm. Latvija - Turcija. Spēles momenti

Baško atvadu spēlē Latvijas basketbolistes piekāpjas turcietēm

Turpinot gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien "Arēnā Rīga" ar 47:62 piekāpās Turcijas valstsvienībai pārbaudes mačā. Rozā lentītes spēle bija atvadas no valstsvienības ilggadējai Latvijas basketbolistei Guntai Baško.

Pēdējo spēli izlasē Baško sāka pamatsastāvā un pirmajā ceturtdaļā guva septiņus punktus, kas noapaļoja viņas guvumu valstsvienībā līdz 1800 punktiem.

Latvijas izlasē 13 punktus guva Kate Krēsliņa, bet astoņus punktus pievienoja Aija Brumermane. Turcietēm ar 12 punktiem izcēlās Aise Kora.

Baško puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka priecājas par tik lielisku atvadu pasākumu un Latvijas basketbolu sirdī arvien saglabās. Baško uzsvēra, ka basketbolu nav pametusi, jo turpina darbu Latvijas sieviešu izlases ģenerālmenedžeres amatā. Viņa gan noliedza, ka varētu pārdomāt un atsākt spēlētājas gaitas.

Intervija ar Aiju Brumermani

Savukārt izlases spēlētāja Aija Brumermane intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra Baško spēju iedvesmot un aizraut komandu ar savu enerģiju. Arī spēlē pret Turciju komandai ir nepieciešama tāda enerģija, piebilda Brumermane.

Par 195 spēlēm nacionālajā izlasē pēc pirmās ceturtdaļas Baško pateicās Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins. Baško saņēma arī goda zīmi par devumu Latvijas basketbolam un viņai teica paldies gan ģimene, gan basketbola saimes pārstāvji.

Guntu Baško godina par karjeru valstsvienībā

Saņēmusi no sveicējiem brangu ziedu klēpi, Baško uzrunā pateicās visiem, kas viņu karjerā atbalstīja, un novēlēja neatkāpties no saviem dzīves mērķiem.

Guntas Baško pēdējais grozs valstsvienībā

Neveiksmīgā spēles sākumā mājiniecēm nevedās darbība aizsardzībā un turcietes panāca 8:0 pārsvaru. Pēc vairākām spēlētāju maiņām veiksmīgi cīņā iesaistījās Zenta Meļņika, uzlabojās aizsardzība un ne bez Baško palīdzības Latvijas izlase pārņēma vadību (16:14). Turcietes gan atguvās un sev veiksmīgā otrās ceturtdaļas sākumā nostiprināja pārsvaru, kas puslaika beigās sasniedza deviņus punktus (37:28). Divarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Turcijai bija jau +11 (51:40). Pēdējā ceturtdaļā mājinieču uzbrukums iestrēga un vienīgos divus punktus Meļņika guva tikai mača pēdējā minūtē.

Intervija ar treneri Mārtiņu Zībartu

Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pēc zaudējuma intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka sakāve pret turcietēm norādīja, pie kā komandai ir jāstrādā, lai sniegumu uzlabotu. Turcijas izlase parādīja, ka pret ciešu segšanu komandai uzbrukums buksē, paskaidroja treneris. Viņš uzsvēra, ka komanda ir gatavošanās posma vidū un līdz Eiropas čempionātam gaida vēl piecas pārbaudes spēles. Aija Putniņa pret Turciju nevarēja doties laukumā veselības stāvokļa dēļ, bet uz nākamajām pārbaudes spēlēm dosies arī viņa, pastāstīja Zībarts.

Rozā lentītes spēle jau ierasti ir krūts veselības atbalsta pasākums. Ieeja "Arēnā Rīga" bija par ziedojumiem, ko saņems krūts vēža pacientu atbalsta biedrība "Vita".

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas izlase jūnija sākumā zaudēja spānietēm un uzveica Ungāriju. Gatavošanās posma turpinājumā Latvijas basketbolistēm no 13. līdz 15.jūnijam pārbaudes turnīrā Prāgā paredzētas spēles pret Čehiju, Ungāriju un Bosniju/Hercegovinu. Pēdējās pārbaudes spēles plānotas Rīgā 20.jūnijā pret Ķīnas izlasi un 22.jūnijā pret Slovēniju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. Divu apakšgrupu spēles paredzētas Rīgā, bet pārējās apakšgrupās komandas sacentīsies Serbijā, kur risināsies arī izslēgšanas mači. Čempionātā sešas labākās komandas nopelnīs iespēju piedalīties 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.