Basketbolists Peiners: Čempionātā spēli bojāja daudzie tiesnešu sodi bez bumbas

Basketbola laukumā ir jābūt cīņai, tādēļ spēlei nenāca par labu labu visā Eiropas čempionātā tiesnešu fiksētie pārkāpumi cīņā bez bumbas, pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā teica Latvijas izlases basketbolists Žanis Peiners. Viņš uzskata, ka tiesnešiem, iespējams, bija jauns uzstādījums noteikumu interpretācijā, bet tas bojāja spēli.

Spēlēs bija daudz momentu, ka tiesnesis nosvilpj, un abu komandu spēlētāji nesaprot, kas noticis, pastāstīja Peiners. "Viss čempionāts aizgāja tādā zīmē - bumba vienā pusē, sods visu laiku otrā galā. Varēja atļaut mums paspēlēt mazliet nopietnāk," viņš teica.

Ja svilpj tādus sodus, spēlētāji laukumā vairāk sāk tēlot un tas ietekmē visu spēli, komandām vairāk cenšoties parādīt arī neesošus pārkāpumus, paskaidroja Žanis. "Kurš prot pie tā labāk pielāgoties, tas iegūst priekšrocības," atzina Peiners. Taču viņš uzsvēra, ka slovēņi ir spēcīga komanda, kas ceturtdaļfinālā pret Latviju parādīja ļoti labu precizitāti, tostarp arī spēles galotnē. 

Savukārt uzbrucējs Dāvis Bertāns sacīja, ka nav jēgas komentēt tiesnešu darbību. Tiesnešiem, iespējams, esot vēl grūtāks darbs nekā spēlētājiem, un var pietrūkt arī pieredzes. Pēc mača, kad norimst emocijas, ir skaidrs, ka pret abām komandām attieksme bija vienāda, piebilda Dāvis.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā netika Eiropas čempionātā četru spēcīgāko komandu vidū.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti