Basketbolists Janičenoks: Daudzi mums neticēja, bet tā bija papildu motivācija

Latvijas basketbola valstsvienība grupas kārtas spēles Eiropas čempionātā aizvadīja Rīgā, kur daudzi tomēr neticēja mājinieku izredzēm gūt nozīmīgus panākumus, tādēļ pirms sestdien Francijā uzvarētās astotdaļfināla spēles pret Slovēniju bija papildu motivācija, Latvijas Radio teica izlases spēlētājs Kristaps Janičenoks.

Arī daļas basketbola sabiedrības skeptiskā attieksme pret izlases izredzēm bija skumdinoša, taču basketbolisti ir pelnījuši atzinību par spēju izturēt pārbaudījumus arī šādā situācijā, sacīja Janičenoks. Viņš uzteica komandas garaspēku un iekļūšanu ceturtdaļfinālā nosauca par lielu sasniegumu.

"Forši, ka rīt [svētdien] nebraucam mājās. Pirms spēles [pret Slovēniju] gribējās ticēt, ka šī nav pēdējā spēle Eiropas čempionātā," teica Janičenoks. "Jāturpina ceļš uz mērķi, ko skaļi nenosaukšu," viņš piebilda.

Janičenoks Latvijas izlases ar 73:66 uzvarētajā astotdaļfināla spēlē pret Slovēniju guva astoņus punktus.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlases pretinieki otrdien Lillē būs pašreizējo čempionu francūžu un Turcijas basketbolistu spēles uzvarētāji.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.