Basketbolists Dāvis Bertāns: Zinājām, ka uzvarai būs «jāgrauž dēļi»

Latvijas basketbolisti uzvaru pār Krieviju nodrošināja nevis ar talantu vai precizitāti metienos, bet gan ar pilnīgu pašatdevi un cīņassparu līdz Eiropas čempionāta spēles beigām, pēc mača teica uzbrucējs Dāvis Bertāns. Viņš atzina, ka pirmajā puslaikā komanda nospēlēja viduvēji, bet spēja saņemties un vērst visu par labu.

Dāvis pastāstīja, ka pēc pirmā puslaika pašam bija jāpiezemē emocijas un jāatrod sava vieta spēlē - šoreiz tā bija aizsardzībā.

"Ģērbtuvēs runājām, ka šo spēli nevinnēt ar metieniem vai talantu, bet būs jāgrauž dēļi līdz spēles beigām," teica Dāvis Bertāns. "Domāju, ka to arī izdarījām. Ar viduvēju sniegumu pirmajā puslaikā pēc tam otrajā puslaikā saņemties, atspēlēties, tikt priekšā un noturēt līdz galam ir lieliska sajūta."

Arī Kristaps Porziņģis bija gandarīts, ka apdomīga spēle bez mēģinājumiem uzreiz atspēlēties deva rezultātu. Kristaps gan ir vīlies par tiesāšanu un uzskata, ka nepelnīti jau pirmajā puslaikā nopelnīja četras personiskās piezīmes. Divi no trim tiesnešiem centušies padarīt spēli neskatāmu.

"Saprotu, ka visi kļūdās, bet sāpīgi, ka neļauj spēlēt basketbolu," teica Porziņģis.

Žanis Peiners par spēli pret Krieviju
00:00 / 00:12
Lejuplādēt

Savukārt Žanis Peiners pastāstīja, ka viņam nav atšķirības, vai uzvarēt Krieviju, vai Beļģiju, bet lielāks prieks, ka komanda parādīja raksturu un ar centību aizsardzībā kompensēja veiksmes trūkumu uzbrukumā.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība otrdien Stambulā atguvās pēc neveiksmīga pirmā puslaika un ar 84:69 uzveica līdzšinējo priekšsacīkšu grupas līderi Krieviju. Latvijas izlase finālturnīru sāka ar zaudējumu Serbijai un uzvarām pār Beļģiju un Lielbritāniju, bet grupas turnīra noslēgumā ceturtdien vēl tiksies ar Turciju. Pēc apļa izspēles četras no sešām grupas komandām iekļūs izslēgšanas turnīrā.