Sporta studija

Sporta studija 1. daļa

Sporta studija

Latvijas volejbola izlases saliedēšanās pasākums

Intervija ar Dāvi Bertānu

Basketbolists Dāvis Bertāns: Motivācija nekad nepazūd, ja dari, ko mīli

Pēc savas trešās sezonas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) mājās atgriezies Dāvis Bertāns, jo viņa pārstāvētā Sanantonio "Spurs" jau pirmajā izslēgšanas kārtā zaudēja Denveras "Nuggets". Aizvadītajā sezonā Dāvis bija pelnošākais Latvijas sportists, tomēr naudas lomu viņš nepārvērtē un intervijā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" uzsvēra, ka basketbols ir viņa kaislība, tādēļ motivācija nezustu neatkarīgi no summas, kas nonāk viņa bankas kontā. 

Dāvis 2018.gada vasarā ar "Spurs" noslēdza divu gadu līgumu par 14,5 miljoniem dolāru un tagad saka, ka ir labi pelnīt lielu naudu, tomēr viņš nevienu brīdi nebija priecīgs, kad netika laukumā, lai gan alga arvien palika tā pati. Bertāns būtu bijis gatavs atdot pāris miljonus, lai tikai vairāk tiktu laukumā. Nauda dzīvē palīdz un ļauj nodrošināt ģimeni uz atlikušo dzīvi, tomēr tā nekad Dāvim nav bijusi primāra.

"Ja dari, ko dzīvē mīli, motivācija nekad nepazūd," teica Bertāns. Ar tikpat lielu atdevi spēlētu un trenētos arī par algu, kāda bija tēvam pirms pārdesmit gadiem Valmierā."

Šosezon Dāvis juta, ka komandas biedri viņam vairāk uzticas. Sezonas sākumā laukumā viņš daudz gan netika, bet ar labu darbību aizsardzībā un trāpītiem metieniem arvien palielināja savu lomu komandā. Ap gadu miju jau bija sajūta, ka grozā kritīs visas bumbas, lai no kuras pozīcijas laukumā izdarītu metienu, pastāstīja Dāvis. Sezonas beigās precizitāte vairs nebija tik laba, turklāt izslēgšanas turnīrā pretim stājās krietni smagāki konkurenti, tādēļ pēdējās spēlēs Bertāns laukumā netika.

Lai gan sezonas gaitā Bertāns sasniedza teicamus statistikas rādītājus, viņu neiekļāva NBA Zvaigžņu spēles trīspunktu metienu konkursā. Dāvis piebilda, ka nav cilvēks, kas sevi slavē, bet iespēju piedalīties būtu pelnījis. "Tobrīd bija liela pārliecība, ka arī uzvarētu trīspunktu metienu konkursā," viņš piebilda. Vēlāk pirms Zvaigžņu spēles Dāvis konkursu jau bija aizmirsis un plānoja laiku mājās kopā ar sievu un bērnu. 

Meitiņa Bertānu ģimenē piedzima pērn decembrī, un Dāvim sekoja divi karjerā labākie mēneši basketbola laukumā, lai gan bija vairāk negulētu nakšu un miega trūkums lika sevi manīt. Arī zaudējumus Dāvis sāka aizmirst daudz ātrāk, apzinoties, ka dzīvē ir svarīgākas lietas.

Februāra beigās Dāvis tiešraidē sekoja Latvijas izlasei izšķirošajai spēlei ar Melnkalni par vietu Pasaules kausa finālturnīrā. Viņš saskata, ka cēloņi neveiksmei cīņā par ceļazīmi uz turnīru nav meklējami pēdējā spēlē, jo iepriekš kvalifikācijas turnīrā bija daudz iespēju, kas netika izmantotas.

Līdz nākamajai oficiālajai spēlei Dāvim tagad ir apmēram pieci mēneši laika. Treniņus gan viņš sāks jau pavisam drīz.

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti