Basketboliste Putniņa par zemestrīci Turcijā: Iestājās tāda panika, neko līdzīgu nebiju piedzīvojusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kad teju septiņas balles stipra zemestrīce satricināja Turcijas austrumus, uz Sivrices pilsētas apkaimi bija devusies Ankaras sieviešu basketbola komanda, kuras sastāvā ir arī Aija Putniņa. Basketboliste Latvijas Radio pastāstīja, ka liels bija komandas izbīlis, klātienē piedzīvojot zemestrīces šausmas.

Putniņa ir absolvējusi Kolorādo Universitāti, spēlējusi dažādu valstu klubos, bet Latvijas nacionālajā izlasē debitēja pirms 12 gadiem. Kopā ar Latvijas sieviešu izlasi Putniņa ir izcīnījusi 7. vietu 2009. gada Eiropas čempionātā, gadu iepriekš piedalījusies Pekinas olimpiskajās spēlēs. Pašlaik viņa spēlē Turcijas augstākās līgas komandā Ankaras “Čankaja Universitesi". 

AIja Putniņa piedzīvojusi postošu zemestrīci Turcijā
00:00 / 05:52
Lejuplādēt

Komanda spēles norises vietā ieradās divas dienas iepriekš un pēc treniņa bija viesnīcā, kad Aija sajuta, ka sāk vibrēt gulta. Sākotnēji šķitis, ka varbūt tās kāda koncerta vai smagās mašīnas radītas vibrācijas, bet drīz vien kļuva skaidrs, ka bīstamo situāciju rada zemestrīce.

"Sāka sienas čīkstēt un līgoties, apmetums birt no griestiem. Dzirdēju, ka vannas istabā plīst flīzes," biedējošās sajūtas atceras Putniņa. "Iestājās tāda panika, nekad mūžā ko tādu nebiju pieredzējusi. Apjukām, nezinājām, ko ķert un kur skriet. Visa komanda izskrēja ārā un, paldies Dievam, mūsu viesnīca bija ļoti stabila ēka. Lejā vestibilā viss bija stiklos, lampas, pie griestiem šūpojoties, bija saplīsušas." 

Putniņas komandas biedre zemestrīces sākuma brīdī sēdēja vestibilā un pirmā izskrēja ārā, kur redzēja, ka viesnīcas ēka līgojas. Dabas katastrofas skartajā vietā ieradās ārkārtas dienesti, jo bija sabrukušas apkārtējās mājas, kas nebija tik labā stāvoklī, turklāt drupās cilvēki tika iesprostoti. 

Ilggadējais Katastrofu medicīnas centra vadītājs Mārtiņš Šics atceras, ka Latvijas sportā smagākais negadījums bija 1999. gadā Rāceņu trasē, kur astoņi cilvēki zaudēja dzīvību, kad skatītājos ietriecās automašīna. Viņaprāt, motoru sports ir viens no traumatiskākajiem sporta veidiem, bet pasākuma rīkotājiem uz drošību noteikti nevajadzētu ekonomēt. Ne vienmēr gan tā notiek, un Šics zināja stāstīt, ka reiz kādā mototrasē minimālā ātrās palīdzības brigāžu skaita nodrošināšanai organizatori bija atvilkuši spēkratu bez motora.

Ja pirmās stundas laikā cietušajiem nesniedz kvalificētu palīdzību, būtiski samazinās viņu izdzīvošanas iespējas, uzsvēra Šics. Viņš atceras, ka letāli ir beigusies skatītāju vizināšana ar helikopteru virs Liepājas rallija trases. Ļoti bīstams dalībniekiem, pēc viņa teiktā, ir ūdens motosports. 

Savukārt pasaules sportā janvārī būtiskas izmaiņas izraisījusi jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas. Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) pirmdien paziņoja, ka Ķīnas pilsētā Fošaņā paredzētais olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs sievietēm pārcelts uz Serbijas galvaspilsētu Belgradu. Lēmums pieņemts, rūpējoties par spēlētāju drošību un veselību. Savukārt pasaules čempionātu vieglatlētikā telpās Ķīnas pilsētā Naņdzjinā pārcēla uz 2021.gadu. Atcelts arī Honkongas maratons un Āzijas čempionāts vieglatlētikā telpās, bet olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs futbolā sievietēm pārcelts no Uhaņas uz Austrālijas lielpilsētu Sidneju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti