Piespēle

Futbola klubs "Metta" atsakas spēlēt Daugavas stadionā. Arī sarunas par riteņbraukšanu

Piespēle

Kaislības Futbola federācijā. Intervija ar basketbolistu Artūru Kurucu

Piespēlē - maratonskrējējs Jānis Girgensons un basketbolists Rinalds Mālmanis

Basketbolistam Mālmanim vieglāk izteikties spāņu valodā, nevis latviski

Daudzu jauno basketbolistu ceļi, lai sasniegtu karjeras augstāko punktu, ved caur Spāniju. Tā arī Rinalds Mālmanis jau kopš pusaudža gadiem dzīvo un basketbolu spēlē Spānijā, pabijis arī Kristapa Porziņģa savulaik pārstāvētajā Seviļas klubā.

Tieši no Spānijas pasaules augstākajā līgā, proti, Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) nonāca Porziņģis, kurš ir spilgtākais piemērs. Bet Spānijā spēlējuši arī Dāvis Bertāns, Rodions Kurucs un Anžejs Pasečņiks.

Mālmanis jau vairāk nekā septiņus gadus dzīvo un spēlē Spānijā, un pavisam nesen viņš noslēdza divu gadu līgumu ar Mursijas UCAM.

Mālmaņa ceļš uz basketbolu sākās nejauši – pirmajā klasē bija jāizvēlas sporta nodarbība, un izvēle krita uz basketbolu. Tad viņš arī redzējis Dāvi Bertānu izpildām metienus un saskāries arī ar viņa vecākiem, kas bija sporta skolotāji.

Savu izvēli pusaudža gados doties uz Spāniju Mālmanis nenožēlo. Pirmais gads bijis grūts – nācies doties uz spāņu skolu, lai gan valodu lāgā nav pratis. Tāpat pārsteigums Vitorijā, Baskoņā bijis sniegs un apziņa, ka nezini, kur esi nonācis, apkārt nav draugu, valodas barjera. Otrais gads jau bijis daudz vieglāks.

Tagad Mālmanis tekoši runā spāniski un neslēpj, ka dažbrīd viņam komunicēt vieglāk spāniski  nekā latviski. Tagad, kad divus trīs gadus viņš nav bijis Latvijā, arī domāt sācis spāniski.

Spānija Mālmanim patīk, Vitorijā viņš saticis arī vēl kādu latvieti – Artūru Kurucu. Pandēmijas laiku Mālmanis pavadījis Spānijā un, kā atzīst, sākumā nav juties droši, nav gribējis iet ārā, bet tagad jau viss esot kārtībā – maskas jāuzliek, vien dodoties iepirkties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti